Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fürdőkád lefolyójánál...

A fürdőkád lefolyójánál elkezdett gomba nőni, mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés
az hatna ha áthypóznám a lefolyyót?
2013. jún. 12. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen gomba?
2013. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de lehet kapni gombaölőt.

Egyébként rendszeresen le kell vakarni a vízkövet, és akkor valószínűleg nem lesz gomba sem, legalábbis a kádban nem.

2013. jún. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

sósav (higitva)


Hogy nőhet oda? Nem fürödtök minden nap,hogy kinőtt vagy mi?

alapos lemosás kell a fürdőkádnak

2013. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mit tehetnél vele? Gombapaprikás!!!! Bár én magam nem szeretem de lehet ti igen.
2013. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszi!

kipróbálom

én sem értem

nem voltunk itthon 2-3 napig és erre jöttünk haza

2013. jún. 12. 16:14
 6/15 anonim ***** válasza:

Hypót és sósavat össze ne önts!

Vegyél inkább valamilyen gombátlanítót, sokféle van a boltokban, vagy próbáld ki ecettel.

2013. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy a túl sok koszos víz lerakódhatott és azért alakult ki. Igazából ez rejtély. Csináljátok azt hogy gombaölőt beleöntötök a lefolyóba majd dugót bedugjátok utána le engeditek, majd hypóval vagy sósavval a kettőt ne keverjétek! szintén öntsetek bele 30-40 percet várjatok aztán mehet az öblítés

Feltételezem hogy tele van vízkővel vagy ilyen koszos zsír lerakódással. Egy erős vízkőóldót vegyetek és öntsétek le úgy a flakon negyedét majd várjátak kb 10-15percet és bő vízzel hideggel persze alaposan öblítsétek le.

Ha gyakori a dugulás vagy lassabban megy le a víz akkor dugulás tisztítószerrel is töltsétek meg 1 óra várakozás után pedig szintén öblítés. Utána egy darabig nem lesz ilyen gond. Meg persze az egész kádat súroljátok át. De a tisztítószereket a lugost meg a savast ne keverjétek!

2013. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 klopusz ***** válasza:
Nekünk a sima domestos is bevált.
2013. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nem sűrűn tisztítottad a kádadat, az biztos!

Végy tisztítószert az üzletbe és tisztítsad ki a kádat. Nem írok semmit, hogy mivel, mert ha bemész egy üzletbe, ezer féle tisztítószert kapsz amivel tisztán lehet tartani a kádat. Ha minden héten csak egyszer kitisztítanád, nem lenne gombás. Bár én fürdés után mindig kitisztítom a kádat, nem csak egyszerűen leeresztem.

2013. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

rendben köszi!

persze nem öntöm össze a hypot sósavval

literes vízkőoldót vettem meg több flakon hypot

a kádat tisztítottam csak a lefolyó körül nem fertőtlenítettem

de mostmár minden héten át fogom körülötte hypozni

2013. jún. 12. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!