Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miert marad feher por a...

Miert marad feher por a vizforralomban? A viz miatt lehet?

Figyelt kérdés
Miutan felforraltam a vizet, mindig kiöntöm a maradekot, hogy ne rozsdasodjon. De miutan megszaradt, allandoan feher poros marad belül. Ez vizkö lehet, vagy micsoda? Hogy tüntessem el?
2013. jún. 30. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Az klór amivel a vizet fertőtlenítik, illetve apró kosz szemcsék, főleg mészkő. Ebből lesz a vízkő.
2013. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Savak eltüntetik. Kezd az ecettel.
2013. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vízforralás az majdnem desztillálás. A vízkő lerakódik a fémszálra. Végy egy liter ecetet, és időnként, esetleg havonta öntsd bele a forralóba, tartsd benne egy éjszaka. majd öntsd ki az ecetet egy befőttes, vagy valamilyen üvegbe, és tedd félre, agy másik alkalomra. Mosd ki a forralót és szép tiszta vízkőmentes lesz a forralód.

Minden vízben vannak oldott ásványi anyagok. Azok rakódnak le az edényben. Az ecet jó vízkőoldó.

2013. jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a fehér réteg vízkő ami a forraláskor keletkezik oldhatatlan állapotban.Ugyanis az a kalcium és magnéziumhidrogén karbonát ami a forralással karbonátra bomlik.
2013. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:

Csak annyit tennék hozzá hogy valamennyire hígítsd az ecetet, mert bizonyos fémeket megmarhat. Én is a 1,5 literes vízforralóban ... hát talán egy két havonta ecetezek. Elég bele kb 2 dl ecet és felöntöm vízzel másnap reggel átöblítem és még egy forralást is kiöntök belőle. Simán jó csak nehogy megmarja a fűtőszálat.


[link]

Kémiai reakciók

"Az ecetsav számos fémet megtámad, többek között a vasat, magnéziumot és cinket"

2013. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat!

Ecet meg nincs itthon, de van szodabirkabonat. Azzal is megprobalhatom?

2013. júl. 1. 08:58
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

A szódabikarbóna lényegileg savközömbösítő hatású így savas közegek semlegesítésére megfelelő. Még a különféle szagokat is képes felszívni, de azokat nem közömbösíti, csak magába szívja, de így végül is eltávolítja. Enyhe súrolóporként is használható, de kényes felületeket ugyanúgy bemattíthat.


Nátrium-hidrogénkarbonát

köznapi nevén szódabikarbóna

[link]


Szerintem igazán nem alkalmas vízkőoldásra, mert fő hatása a savközömbösítés és szerintem a vízkő nem éppen egy savas közeg. Azért lehetnek lerakódva talán a vízkőben savas dolgok másodlagosan, de ezt egy vegyész tudná megmondani pontosan. Én a helyedben leszaladnék egy üveg ecetért, úgyse túl drága és könnyen beszerezheteő.

2013. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Citromsav. Természetes, nem támadja meg a fémet, illetve a gumi/szilikon tömitéseket, a vízkőt nagon szépen leoldja. 50mg tasak kb 80ft, egy liter vízzel keverd el, öntsd bele a forralóba, hagyd 2-3 órát, vagy ameddig tudod, had dolgozzon, majd a vízforralót ezzel a vízzel főzd át, utána öblisd ki. Egészségre nem káros, ezt használjuk szörpök készítésénél is. Kávéautomatákat javítok, ide is ezt használom. Az ecetet felejsd el, mert bizonyos tömitéseket megtámad, illetve a drága vízkőoldó szereket sem ajánlom, mert nem tudnak többet. Még a foszforsav alapu vízkőoldószerek is jók, de a citromsav alapúak biztonságosabbak és olcsóbb.
2013. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!