Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lefolyó dugulásunk van. Tiret...

Lefolyó dugulásunk van. Tiret lefolyótisztitó mennyire erős?

Figyelt kérdés
Korábban Mr Muscle-t használtunk,most Tiret van csak. A zuhany lefolyó lassan folyik le,közben levegöbuborékok jönnek fel. Akkor ez most erös dugulás? A Tiret használati utasitásán az szerepel fél óra erös duguláskor. A mr muscle-t egész éjszakára hagytuk a használati utmutato alapján. Akkor a Tiret erösebb? Vagy azt is lehet egést éjszakára? Csinálta már valaki?
2013. júl. 4. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Próbáltam Neked megkeresni, sajnos nem találtam meg, de leírom, hogy granulátum állagú, bele kell szórni a lefolyóba, és utánaönteni forró vizet, az ilyen nálam elég hatásos. Ilyen piros tasakban lehet kapni, azt hiszem a teszkóban, nem drága, igazából egy noname márka, és tökéletes. Woom vagy Boom, nem akarok hülyeséget írni.

Persze vigyázni kell vele közben, nem lehet közelhajolni.

A másik tanácsom, ha megszűnik a dugulás, hetente két nagy vödör vizet önts le a lefolyón (egyszerrre egymás után) és az elvileg megelőzi a bajt. Amit még csinálok, vettem egy csőgörényt, ami elér a főcsatornáig (tehát ha tudom, hogy nagyjából a lakáson belül 3 m csatornarész van, akkor annak megfelelő görényt veszek; és ezt időközönkánt ledugom, megtekergetem, ezt is prevenciónak (amúgy most is használhatod, ha a szerek ellenére nem múlik a dugulás)...

Biztosra megyek, de megéri:) Sajnos volt, hogy hirtelen ki kellett fizetnem x forintot duguláselhárításra, míg kiértek a szakemberek az összes törölközöm odalett... szóval úgy gondolom ennyit megér, hogy ez többet ne történjen meg, vagy legalábbis a minimálisra csökkentsem az esélyét.

2013. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Először úgy próbáltam ki a Tiretet, ahogyan rá van írva, de nekem fél óra alatt meg sem mozdított semmit. Aztán bedöntöttem a teljes flakonnal a lefolyóba, benne hagytam egész éjszakára, reggel forró vizet engedtem a rá, és úgy tökéletesen kitisztította.
2013. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
granulátumot vegyél, az jó. valami lúg, pontos nevét én sem tudom.
2013. júl. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A 16mm-es gépi csőgörény lesz a megoldás.
2013. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A granulátum neve a Lefolyócső-tisztító granulátum nevű szer, a Chemitat cég gyártja, nem drága és a legjobb.
2013. júl. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valaki már írta a csőgörényt. A lefolyóba teszel konyhasót majd ráöntesz tömény ecetet és vársz amíg felforr a víz és a forró vizet kiöntöd a lefolyóba.Erős dugulás esetén legalább 2-3-szor meg kell ismételni. Én havonta elvégzem a leírt műveletet mivel nálunk nagyon kemény a víz.
2013. júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a tanácsojat!

Tiretet kipróbáltam, a leirás alapján,de nem javult a helyzet. Köv. Lépés az egész éjszakára... A többit meglátjuk.

2013. júl. 5. 23:56
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Tiretet én is használtam egyszer. Többször nem fogok.
2013. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Végül a Tiret nem vált be... maradt a vízvezetékszerelő... :(
2013. júl. 10. 11:59
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem a lidl lefolyotisztito masodszorra is bevalt.

utan ontottem meg egy kad forro vizet reggel.

az a baj,hogy csak egy honapig tartott a jo lefolyas, most megint kellett hasznalni!

300 ft egy fel uveggel.

pedig azota nem fesulkodok a furdoben ,csak ritkan!

2014. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!