Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Azt mondják, hogy a rozsdafolt...

Azt mondják, hogy a rozsdafoltot kiszedi az oxálsav. De mi az, és hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
Próbálta valaki, tényleg beválik?
2009. okt. 16. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Ezzel nem próbáltam,de sósavval igen.Ráöntöd a foltra,kicsit megdörzsölöd és pár perc után hidegvízzel jól kiöblíted a ruhát.
2009. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első! Sósavat ruhára????????????????? Te beteg vagy!
2010. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ezt a választ már beírtam más ilyen kérdésre is, mert sokszor feltették a kérdést a rozsdafolt eltávolíthatóságára.


Oxálsav -kristályos anyag. Oxidációs, redukciós folyamatoknál használatos, laborokban.

Fehér ruhákból, (pl. abrosz) tökéletesen kiszedi a rozsdafoltot. Színeseknél, (műszálasnál, talán nem)a színeket is keveheti. Készíts próbát az anyag visszáján.

Alkalmazása: a nedves anyagra rászórod, kissé beledörzsölöd,amikor látod, hogy halványult leöblíted, kimosod belőle.

A fiam néptáncos ingénél használtam. Tökéletes volt. :-)

2010. máj. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A fiam néptáncos ingénél használtam. Tökéletes volt."


És utána kuka lett?

ápr. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!