Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hány gép ruhát mosol egy...

Hány gép ruhát mosol egy héten, és hány főre? És mennyi és milyen mosóport, öblítőt használsz el egy hónapban?

Figyelt kérdés
Mi hárman vagyunk. Két naponta három gép ruha. Havi 4-5 kg Ariel, és 2,5-3l Lenor sensitive... nagyon sok. Más mennyit mos???
2009. okt. 21. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy héten egyszer mosok, pénteken. De akkor 3 géppel. Külön a fehéret, a szinest és a törülközőt. Gépenként 2-2 adag mosópor és egy-egy adag öblitő fogy el. Még nem számoltam össze ez mennyi havonta. Egy bazi nagy doboz mosóport veszünk és kb. 2-3 havonta fogy el.

2-en vagyunk, gyerek nincs.

2009. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Öten vagyunk 5 gép hetente. (Abból 1 ágynemű, 1 törülköző, konyharuha) Ez így is 3gép, azaz 18 kg ruha hetente. Ennél többet nem is tudnánk csinálni.

egy 4,5 kilós persil olyan 2-3 hónapra elég, öblítőt nem használok, a szárítógépbe a kendőkből havi 1 doboz fogy.

2009. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha Én kérdeztem volna. Nálam van MosóMasaMosodája.

Hárman vagyunk.

1 hónapban 4,5 l Bonux mosógél és minimum 2 l Lenor Sensitive. Egy héten egyszer mosok, szombaton. Külön fehérek, külön törölközők-zoknik, külön szinesek, külön sötétek, külön gyerekruhák, külön fehérneműk. ez egy napra 6 gépnyi ruha. + ha mosok ágyneműket, + polár takarók. Azt hiszem nem hagytam ki semmit.

24/N

2009. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig akkor mosok, mikor 4 kg-nyi ruha összejön, pazarlás féltöltettel vagy csak pár ruhával beindítani a mosógépet!


4 személyre mosok : hetente átlagban 4x-5x (külön fehér, külön színes, külön a pulcsik, ingek, külön a törülközők, konyharuhák, ilyesmi).


6kg-os TOMI Color és 6kg-os TOMI Kristály mosóport veszek egyszerre (színeshez és fehérhez külön!) ez általában 4-5 hónapig tart...

Valamilyen öblítőből (valamelyik "sensitiv", ami éppen akciós) általában 1 flakon kell havonta.


Én úgy tapasztalom, hogy a Tomi mosópor is tökéletesen jól mos, nem fogok 2x-3x annyit fizetni az Ariel vagy a Persil márkanévért!


Mindig nézem az akciókat és akkor szerzem be a mosóport és az öblítőket, ezzel sokat lehet spórolni. :D

2009. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat. Utolsónak, én is mostam évekig Tomival, de aztán egyszer kipróbáltam az Arielt. Nos amit a Tomi szürkén hagyott, az az Arieltől hófehér lett és kevesebb is elég belőle a tiszta ruhához mint a Tomiból, így igazából nem is drágább, hiszen a Tomiból több fogyott sokkal. Üdv.
2009. okt. 21. 20:42
 6/12 anonim ***** válasza:

19:50 vagyok


Én nem használok sokat a Tomiból : 4 kg ruhához 1 mérőpohárnyi mosóport öntök.


És a ruháink hófehérek, semmi nem szürke (lehet, ez az öblítésektől vagy a mosógéptől is függ?).


Volt már nálunk is Ariel meg Persil, én semmi különbéget nem látok (árban viszont nem mindegy)! :D

2009. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kettő és felünkre mosok hetente egyszer,olyankor mindent:)

Ez azt jelenti,hogy (nagyon pici elől töltősünk van) 1 adag lepedő,ágynemű,takaró, 1 adag törülköző (fejenként 4-4,úgyhogy épp csak elfér), és 2-3 adag ruha színfogó kendővel és 1 adag fehérnemű és pizsi színfogó kendővel szintén:)

Én mosódiót használok és ecetes víz öblítőt,nos őszintén bevallom, 10 havonta egyszer kell költenem 3000ft-ot mosószerre,mivel a 250-grammos mosódió 50-60 mosásra is elég:)És mivel nekünk nincsenek még olyan szennyeződéseink,nagyon olcsón kijövünk:)))

Karira már itt lesz Abigél is,az ő ruháit is ezzel fogom mosni,így elkerülöm az ekcémát remélem( nekem kijött és sajna úgy félrekezelték,hogy asztma lett belőle),tudom,hogy a babák makacs foltokat hagynak de inkább veszek több textilpelust és ruhát,csak ne legyen baja:)

2009. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

3főre. kb.7x egy héten (1 ágynemű, 1 törölköző, 1 gyerek, 2 színes, 1 világos, 1 egyéb(terítők/törlők, takaró, szőnyeg etc.-külön persze)

Folyékony persil sensitive kb. 1liter havonta (100ml per adag)

Silan aromatherapy bordó sokáig elég kb.3hónap egy nagy flakon(keveset teszek azt is felöntöm vízzel)

/Azt gondolom nagyobb adagot javasol a gyártó, hogy gyakrabban kelljen venni, pedig kevesebbel is eléred uazt a hatást)

2009. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

heti 2-3x mosok 1 géppel. nem mosom külön a színest, meg a fehéret, mert akkor vagy félig lenne mindig a mosógép, vagy nem lenne mit felvennem...

mosóporból biopont használok, az elég 2-3 hónapig is, öblítőből havonta veszek, most épp sárga coccolinom van :)

2009. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyszer mosok hetente, akkor kb 3 géppel. 3an vagyunk egyébként. fehérek, sötétek, közepes színűek. 1 ruhát többször is felveszünk(persze nem egymás utáni napokon), amíg nem koszos, ágyneműt max 3 hetente mosok. bonux folyékony mosóport és silan öblítőt hazsnálok. nem tudom mennyit, 1 adag ruhához kb 130-150ml mosópor és 2 kupak öblítő.
2009. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!