Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valaki segítene, pl háziasszon...

Valaki segítene, pl háziasszonyok?

Figyelt kérdés
Segítenem kell szüleimnek a házimunkában, és én meg is teszem de nincsenek megelégedve. Önök mivel mit várnának el egy 17 éves lánytól és egy 12 éves fiútól?

2013. júl. 22. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Lányból csak kisebb van itthon, de azt hiszem 17 évesen már szinte mindent el kellene tudnia végezni a ház körül segítség nélkül is! Besegíthet a mosogatásban, mosásban, a kertben...


A kisebbik fiam pont 12. Napi feladata, hogy megetesse a macskát, kutyát. Besegít a fűnyírásba, néha elmosogat, boltba, pékségbe jár, segít a barkácsolásban (bár azt a 7 éves lányom nagyobb lelkesedéssel csinálja.) felporszívózik ha kell, ilyenek...

2013. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal lehet baj,hogy nem kérdezed meg, hogy mit segítsek. Akkor megmondják,hogy mit, te megcsinálod, benne van az önkéntesség is meg az akarat és rögtön meg lesznek elégedve. Én általában előre meg szoktam beszélni a lányommal, hogy a héten mit szeretnék,hogy megcsináljon,az rá volt bízva,mikor csinálja, lényeg, hogy a héten kész legyen. És egyébként meg szokta kérdezni,hogy segítsen-e valamit, ha tényleg szükséges volt, csak akkor mondtam,hogy igen,általában azt szoktam mondani,hogy kösz,semmit. Ezen kívül az alap,hogy a saját szobáját és állatait magának tartotta rendben.(már felnőtt)
2013. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1 válaszoló/ Igen szerintem is megcsinálhat mindent, többet teszek meg itthon mint anyukám hiszen ő dolgozik és mikor hazajön fáradt és lefekszik aludni, azért néha ő mosogat el és főzni is ő szokott, de már azt is átvállalom, ha kell.

2 válaszoló/ Meg szoktam kérdezni, hogy mit segítsek, de a válasz hogy semmit, ha nem látom meg magamtól mit kell tennem akkor semmit. és ha kérdezem mivel nincsenek megelégedve, mit tegyek még csúnyán válaszolnak, meg mondják hogy semmit sem tudok elvégezni, mi lesz így velem ha elköltözök, és ez most kezdődik öcsémmel is.

2013. júl. 23. 13:21
 4/10 Valletta válasza:
Valószínűleg nem csinálod elég alaposan, teszem azt porolás után is poros a bútor, vagy mosogatás után foltos marad az edény. Egyszer adj bele mindent, hogy biztos ne tudjanak belekötni és várd a reakciót.
2013. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valletta már beleadtam mindent, úgy hogy nem lehetett belekötni, mindent normálisan megcsinálok. A minap írtam egy listát arról amit el szoktam végezni és anyának odaadtam hogy írjon hozzá még valamit mert én már nem tudok mit kitalálni és a válasza az volt " ha ezt minden nap megtenném egy szava sem lenne" és mikor mondtam hogy de igen is megcsinálom, azt mondta hogy ez nem igaz.
2013. júl. 25. 13:23
 6/10 A kérdező kommentje:

Leírom a listát is hátha valakinek van ötlete.

Porszívózás, összeszedem a szennyest, mosás, teregetés, locsolás, sepregetés (a házban és az udvaron is), ágyazás, behozom a tojást, kiviszem a szemetet, lepakolom és letörlöm a pultot az asztalt, portörlés, felmosás, elpakolom a száraz edényeket,összehajtogatom és elteszem a száraz ruhákat, összeszedem a szennyest és ez egy nap. öcsémmel szoktuk az udvarban a gazt is kikapálni amikor kell.

2013. júl. 25. 13:31
 7/10 anonim válasza:
Hát én elképzelni sem tudok mást. Mond meg hogy ha nem bírnak normálisan kommunikálni akkor ennyit kapnak, szevasz.
2013. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondanám én de akkor meg megint jön a kiabálás, valamikor még az sem tetszik apának hogy hogy mondok el egy történetet vagy az hogy nem pontosan úgy mondtam ahogy azt szerette volna. pedig én nem is úgy mondtam amit a szívére vehetne. csak esetleg gyorsan vagy túl nagy hangerővel, vagy pont hogy lassan.
2013. júl. 28. 18:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Dugd el a piás üveget előle, mindenkinek jobb lesz!

Már csak erre tudok gondolni. Normális ember nem kötözködik ennyit.

2013. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem normális ember, de akkor is az apám és valahogyan alkalmazkodnom kellene hozzá, de már csak a költözésre tudok gondolni. Bár jövőhónaptól lesz munkám és akkor nem leszek itthon sokat. Hátha úgy nem köt belém, ha napi 1-2 órát lát.
2013. júl. 29. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!