Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vadiuj furdonkbe a mennyezetet...

Vadiuj furdonkbe a mennyezetet festettek utoljara es a festek nagyon csunya foltokat hagyott a sotetbarna padlocsempen. Mar mindennel probalkoztam de nem tudom rendesen lesurolni. Valami otlet hogy mivel probalkozzak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 06:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyen van, általában a legjobb rögtön feltörölni, hogy ne száradjon rá..mi mikor meszeltünk akkor nem volt ilyen gond, nem birtam mondjuk én sem rögtön utánna felmosni, de esetleg probáld meg forro vizzel amibe teszel ey kis ecetet, vagy külön külön a foltokat egy kis suroloszerrel felkapirgálni, hátha sikerül..nincs jobb ötletem, remélem azért valamit segitettem!
2013. júl. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Lakkbenzin higito oldja a festeket.
2013. júl. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:

Ha megengeded csak hogy tudd ha már szóba jött, az nem padlócsempe hanem járólap, erősebb vastagabb is mint a csempe. Ami a kérdést illeti rendes festő mindent letakar takarófóliával ami nem is drága dolog. Egy 4 x 5 m-es nejlon takarófólia kb 500 Ft. Kell hozzá még festőszalag amivel a szélein leragasztja. Ha ez meglett volna most semmi takarítani való sem lenne, ezt is csak az ismeretek miatt hogy máskor ügyesebben csináljátok.


Amivel le tudod szedni az vagy a festék hígítója, vagy festék kaparót kell venni. De csak olyat ami műanyag nyelű és egy borotvapenge szerű él van benne. Az annyira sima él hogy nem karcolja össze a járólapot. Mindjárt keresek képet.

2013. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
Megjegyzem kész "katasztrófa" hogy a legegyszerűbb munkákat se csinálják meg normálisan ezen a területen.
2013. júl. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:

Na ez van a falhoz festék kaparáshoz:


[link]


Ez meg üveg és kerámia felületekről szedi le szépen, nagyon sima pengéje van amit ráfektetve letolod a festéket. A sarkával ennek se mert az nyilván összekarcolná.


Kb 500 Ft

[link]

2013. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Azt ami erősebb nyelű és pengéjű és falhoz van ne használd kerámiához, mert annak nincs olyan szépen polírozott éle és ha ráfekteted is karcol!
2013. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
Nagy eséllyel vízbázisú festék és sima vizes ronggyal le tudod törölni. Nézd meg és is nemrég mostam ilyet. Persze évek múlva az se jönne így le.
2013. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszt egy teljes nap de lekapirgaltam es ecettel atmostam,csillog villog:))
2013. júl. 28. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!