Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak, hogy a fürdőkád...

Mit csináljak, hogy a fürdőkád körül ne penészedjen a fal, ugyanis a "penésztaszító" szilikon nálunk nem vált be?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mosd le ecettel.
2009. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Öreg fogkefével alaposan át kell minden penészes szegletet, fugát súrolni ecetes, vagy erős fertőtlenítővel (pl.tömény hypo. domestos,stb.).Ha már egyetlen penészpötty sem látszik, forró (nem meleg, tűzforró!) vízzel jól leöblíteni (ezt sem szeretik a gombák), majd egy vékony rétegben átkenni ugyanazzal a tömény fertőtlenítővel, amivel takarítottál (ne keverd őket, balesetveszélyes!). Ezt hagyhatod rászáradni, majd a köv. zuhany vagy fürdés előtt leöblíted.

Így eltűnik a penész, de ha nem tartod szárazon a fürdőszobát, megint visszajön seperc alatt!!! Zuhanyozás, fürdés után a zuhanyfüggönyt hagyd megszáradni (kb.10 percig a kádba lóg, utána a kádon kívül, így mindkét oldalon alul is leszárad) és utána húzd el, hogy a kádnál se szoruljon be a pára. Ha van ablak a fürdőben, azt ilyenkor 4-5 percre nyisd bukóra, ha nincs, akkor a lakás felé nyisd ki az ajtót, a pára úgyis jót tesz a lakás levegőjének, ami legtöbbször kórosan száraz. Éjszaka, meg napközben, amikor nem vagytok otthon úgysem nézi senki a nyitott ajtódat.

2009. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem tudom miért, az ecetre nem is gondoltam.


Domestossal, Cloroxxal már lemostam, viszont nekem az a problémám, hogy a fürdőkád körül penészedik, ahol a kád a fallal összeér. Két éves a csempézés, ez még elkeserítőbb. Szépen végighúzta a csempéző szilikonnal az összeérésnél, és kb fél éve azt vettem észre, hogy a peremen, a szilikon széleinél jön ki a penész. MOst lekapartuk a szilikont, de így meg sávban - a legalsó sor csempe alatt - lyuk húzódik. Oda mit tömjek, ami taszítja a penészt? :-(

2009. nov. 2. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!