Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Házimunka

A kérdés
Törpilla57 nevű felhasználó kérdése:

Lehet még valahol szidolt kapni? 2010-es kérdések között is találtam, pedig akkor még lehetett kapni. Na de manapság?

Azt hallottam, hogy betiltották a szidol árusítását. Igaz ez? Mi lehet(ett) az oka? Ez egy nagyon jó(talán a legjobb) réztisztító szer volt, amit mostanában helyette ajánlanak(meg is vettük) legszívesebben kidobnám,mert nem ér semmit, sőt rondább lesz a réz. Szerintem már minden "új"szert kipróbáltunk, tiszta pénz-kidobás!!!

Kérem, aki tud segítsen. Kérem vissza a kedvenc szidolomat...!!!

Keress kérdéseket hasonló témában: Szidol

2013. aug. 10. 18:05  Privát üzenet  

A válaszok

"A Henkel Magyarország Kft. tájékoztatása szerint már nem forgalmazzák a Sidol termékcsaládot. A cég kommunikációs osztálya a termékek forgalmazásának megszüntetését a Henkel regionális döntésével indokolta. A döntés hátterében valószínűleg a fogyasztói szokások megváltozása áll, vagyis túl kevesen vásárolták a terméket, és nem érte meg árusítani.

Azok, akik mégis szeretnék az ezüst étkészletüket kifényesíteni, nem maradnak tisztítószer nélkül. A Sze-Szidol fémtisztító például továbbra is kapható, ráadásul kedvezőbb ára van, mint a Sidolnak. A Henkel termékét 600 forintért lehetett kapni, míg a Sze-Szidolt már 399 forintért beszerezhetjük.

[link]

A fémes felületek megtisztítására számtalan egyéb módszer is létezik, például fémtisztító pasztákkal is felvehetjük a harcot az étkészleten felbukkanó foltokkal. Utóbbi termékek ára változó, 825 forinttól akár 1999 forintos árig is terjedhet.

Míg a szidol egy savakat és ammóniát tartalmazó keverék, a fémtisztítást elvégezhetjük olyan tisztítószerekkel, amelyek nem tartalmaznak savat vagy méreganyagot. Ilyen például a fogkrémes fémtisztítás , de léteznek biotermékek is. Ez utóbbi, vagyis a Ha-Ra Blue fémtisztító paszta ára 8500 forint, és ebben még nincs benne a postaköltség."

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2013. aug. 10. 18:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves Harkonnen!

Köszönöm a gyors válaszát, de sajnos pont ez volt az a termék, amit legutóbb kipróbáltam. A boltban is ezt ajánlották a régi Sidol helyett. Csak nem akartam ellen reklámot csinálni, de ha dicsérni lehet, akkor hadd mondjam el én is, sajnos messze lemarad a Sidoltól, a rézküszöbök, réz dísztárgyak siralmasan néznek ki a használata után. Inkább semmi, mint ez... Azt meg nehezen hiszem, hogy nem volt rá kereslet, igaz nem minden nap vesz ilyent az ember, de hát ez a termék rendeltetéséből eleve adódik.

# 2/6Időpont 2013. aug. 11. 06:38 Privát üzenet
Senki ne vegye meg a Sze-Szidol terméket ócska utánzata az eredeti Sidolnak.Most vettem ment a kukába semmit nem ér egy barna agyagos híg lötty ami semennyire sem tisztít.Semmi köze az eredeti Sidol termékhez egy drága silány hamisítvány.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2015. márc. 16. 14:30 Privát üzenet
imi59 nevű felhasználó válasza:

Üzlet politika.A régi sydol sokkal jobb volt, és olcsó és mennyiségben sok volt.Mostani nem ér semmi.Ki próbáltam, és nem voltam elégetve, és drága.

# 4/6Időpont 2017. júl. 2. 18:32 Privát üzenet
imi59 nevű felhasználó válasza:

Engem is érdekel a sydol.

# 5/6Időpont 2017. júl. 4. 04:51 Privát üzenet

:((((

Nekem most fogyott el a készletem, és szembesültem vele, hogy sehol nem kapok. Sőt a DM eladónője mondta, hogy a sajátmárkás terméküket sem forgalmazzák már.

Milyen világot élünk, mintha visszakerültünk volna a múltba, amikor pult alól vásárolhattunk. Sőt, ezt még onnan sem.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont máj. 18. 16:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan lehetséges a MS Outlook 2010-ben az automatikus értesítésekbe képet beilleszteni? CTRL+C CTRL+V nem működik, a közelében nem találtam kép beillesztési funkciót.
Találtam a konyhaszekrényben szálas zöldteát, aminek címke szerint 2010-ben járt le a szavatossága. Főzhetek még belőle? Van valami baja szerintetek?
Nintendo Wii-re szeretnék venni forma 1-es játékot, de csak a 09-et találtam. Nekem újabb kéne (min.2010) Honnan tudnám megrendelni?
F1 2010-hez kéne multiplayerhez product key, próbáltam keresni de nem találtam. Tudnátok segíteni?
Lehet még etikából emelt szintű érettségit tenni? Csak mert rákerestem, és az utolsó év amikor még találtam,2010-es volt.
Tartozásom van az Athlon Pénzügyi ZRT-nek. Ugyebár a cég 2010-ben megszünt, most hitelfelvételnél derült ki, mielőtt megszűnt azért még feltett a khr listára. Telefonos...

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Házimunka rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!