Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet egymedencés...

Hogyan lehet egymedencés mosogatóban mosogatni?

Figyelt kérdés
Jelenleg kétmedencés mosogatóm van, az egyikben mosogatószeres vízben mosogatok a másikban tiszta vízzel öblítem az edényeket.Sajna az új lakásunkban kissebb a hely a konyhában ezért az asztalos javasolta, hogy gondoljam meg hogy csak egymedencés mosogatót építene be a konyhaszekrénybe. Az a gondom, hogy mi 4-en vagyunk, és elég sokszor nálunk vannak a rokonok úgyhogy 4-8 főre már elég sok mosatlan edény gyűlik az étkezésnél.
2008. júl. 1. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

nekem is csak egymedencés van.elöször utàltam,aztàn csak megszoktam.hàt mit tudsz tenni?folyo viznél mosogatsz.mosogatoszeres szivaccsal mosod,aztàn folyo viz alatt öblited.

màs nem valoszinü.amint van koszos edény,azonnal mosogatàs.hozzàteszem mi csak ketten élünk(de vendégek it is gyakran vannak.

esetleg ha konyhai mosogatogépet nem vennél?

2008. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is a folyóvizes mosogatásra gondoltam. Hát a mosogatógép is benne van a tervekben csak még nem tudom mikor gyűlik össze a rávaló...:-( Minden esetre a helye már megvan :-) Köszi mégegyszer a választ.
2008. júl. 1. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Azért ha lehet, próbáld kiharcolni a kétmedencés mosogatót, mert a folyóvizes megoldással durván megugorhat a vízszámlátok.
2008. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is azlesz mert most csináljuk a konyhát. de nem azért mert kicsi a hely,hanem mert ezt találtam a legjobbnak. micel most 2 -es van de nekem nemjobb . én is folyoviznél mosogatok mert ugylesz legtisztább a edény. és az asztalra kirakok egy konyharuházt és arra teszem az evőeszkötz. miután lecsöpög a viz meg elrakom.
2008. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egymedencés van, ezt fért be az új szekrénybe. Én folyóvíz alatt mosogattam és 3.000 Ft-tal több lett a vízszámlám. Úgyhogy most az csinálom, hogy bedugom, engedek egy kevés meleg vizet, abban elmosom a poharakat, folyó vízzel leöblítem. Így már több víz van benne jöhetnek a tányérok stb, de mindent folyó vízzel öblítek. Kb. a mosogatás felénél megtelik vízzel, engedek le belőle és csinálom ugyanígy tovább. Kicsit macera, de 3 e Ft többlet rezsi sok.
2008. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két medencés van mégis egyben mosogatok,azzal a módszerrel,mint az előttem válaszoló.Nekem nem fogy sokkal több víz.A másik medencében gyűlik a mosatlan nap közben,hogy ne legyen tőle rumli.És ott leöblítem a trugyi nagyrészét az edényekről.

Nekem ez a módszer nagyon bejött.(Persze egy mosogatógépre én sem fogok nemet mondani ha lesz rávalónk.

Ha belegondolsz az álló vízben öblítés nem olyan jó,mert ha már pár edényt elöblítesz,utána már mosogatószeres vízben öblítesz.

2008. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond a "bedugom és úgy mosogatok"-technikával, hogy nem hatékony, ezért egészségtelen. Ahhoz hogy az ember rájöjjön a megfelelő mosogatási technikára, és azt próbálja meg hatékonnyá, takarékossá tenni, MEG KELL ÉRTENI A MOSOGATÓSZER FIZIKAI MŰKÖDÉSÉT.


A mosogatószer úgy működik, hogy kis villás alakú molekulák (ún. micellák) vannak benne, amelyek ionikusan bipolárisak, érthetőbben: egyik végük pozitív, másik végük negatív töltésű. Ezek a villás végükkel körülveszik a zsírokat, egyéb szennyeződéseket, ezáltal egy membránt képeznek a kosz körül. Persze van a szerben zsírporlasztó is, ami elősegíti ezt a folyamatot, meg még pár dolog amit kitaláltak a kémikusok, de ez a fő eleme.


A micellák nem villás, hanem a másik, a "bumszlis" vége pedig pedig a vízmolekulák felé fordul (a víz az ellenpolaritás, tehát ezért van szükség mindenképpen legalább egy kis mennyiségű vízre a mosogatáshoz), ezzel kész a membrán, amit így a folyóvízben már le lehet mosni.


Na ez alapján lehet eldönteni, hogy mi történik az egyik és a másik fajta mosogatáskor:

1. Az áztatásos mosogatásnál vagy kevés mosogatószert használunk, ezért nem elég hatékony, mert nincs elég micella az összes zsírszemcse körülvételéhez, vagy túl sokat (inkább az előbbit, mivel sok vízhez több mosogatószer kell, mint amennyit általában gondolnánk, nem a reklámban látható "1 csepp")

Teljesen mindegy, mert hiába mártogatjuk meg utána az edényt, az a mártogatás kevés a maradék zsír/mosogatószer eltávolításához. A le nem oldott (micellákkal körül nem vett) zsír ragad az edényhez, ez OK, de telítetlen (felhasználatlan) micellák az edényt találják meg. Na most minél közelebb van egy micella az edényhez, annál erőteljesebben ragaszkodik hozzá, így annál kevésbé tudjuk lemosni egy-két mártogatással ráadásul egy olyan vízben, ami már eleve tele van oldott zsírral és mosogatószerrel.

Ennek mi az eredménye: rengeteg mosószert eszünk, pedig az méreg. Tehát kedvesen mérgezzük a családot, ebből a szempontból nem drága hát a plusz 3000 Ft, ugye? :) Sokkal többe kerül az, amikor kialakulnak betegségek emiatt - mégha nem is tudunk róla hogy mi okoztuk a mosogatószerzabálással -, és azt kezelni kell.


2. A folyóvizes mosogatás lenne az ideális, csak ugye ahhoz sok víz kell. A mosogatószer rákerül a szívacsra vagy az edényre, és minél több a zsír, annál több mosogatószer kell, mivel nem a szivacs feladata a kosz begyűjtése és raktározása, hanem a mosogatószeré, a nagyobb zsíros pacákat pedig az evőeszközök segítségével a leghatékonyabb eltávolítani, mert így sem a szivacs, sem fémdörzsi nem gyűjti be magába a zsírt.

A micellák körülveszik a zsírt, a folyóvíz azonnal eltávolítja, ez az ideális. A tányérok felszínéhez tapadt mosogatószer maradványokat erőteljes lötyköléssel lehet eltávolítani. Ha a kezünkkel többször erőteljesen megsuvickoljuk a tányért, miután leöblítettük, még mindig habzik: ez árulkodik arról, hogy még volt a felszínén mosogatószer, mégha nem is látszott. Ha már nem habzik, akkor távolítottuk el az összes láthatatlan mérget, innen tudhatjuk.


Már csak azt kell megoldani, hogy ne fogyasszunk annyi vizet. Ehhez el kellene zárni a csapot és csak akkor megnyitni amikor szükség van rá, de ez kéttekerős (hideg-melegvizes) csaptelepnél sok kicsi idegesítő pluszmozdulatot jelent. A megoldás a karos csaptelep, vagy akár az infrás, bár ez utóbbi már ipari modell, mindenesetre egyetlen mozdulattal el lehet zárni vagy ki lehet nyitni a vizet úgy, hogy a hőmérséklet ugyanaz marad, a kar pedig könnyen tisztítható. De van olyan csaptelep is, amelyiknél az egyik tekerentyű a hőmérséklet, a másik az erősség, ez is egy mozdulattal kevesebbet jelent. Úgy gondolom ez az ideális megoldás, ha az egészséget is figyelembe kell venni.

2008. júl. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
97%

Hali,

sztem csakis a kétmedencésben jó mosogatni. Áthidaló megoldás (nekem is kicsi a konyhám), ilyen mosogatóm van: [link] lehet hozzá venni olyan falapot, ami ráfekszik a nagyobb medencére (kb. 10 cm-el kisebb), és kiváló munkafelületet ad.

Nekem már van mosogatógépem, de a kétmedencést azóta is kihasználom, elég sok cuccot (érzékenyebb poharak, fanyelű eszközök, alumínium, vékony műanyagok) nem lehet géppel. Plusz ugye a tisztítandó élelmiszereket is el lehet különíteni.

2008. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Igazából én úgy mosogatok, hogy az első "medencébe" kiengedem a mosogatós vizet, és utánna a másik medencében folyóvízzel öblítem az edényeket, úgyhogy a folyóvizes mosogatással sem igen fogyna több víz.

Kedves utolsó válaszoló: tényleg nagyon jó a mosogató, meglátjuk befér-e.

2008. júl. 7. 09:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!