Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy van valakinek annyi...

Hogy van valakinek annyi esze, hogy fehér pulcsit kékkel varr össze? Hogy lehet kikerülni, hogy fogja?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, hogy lehet valakinek ennyi esze.

Adott 1 fehér pulcsi. Cipzáros. Szóval a cipzárt belül amivel hozzá varrták a fehér anyaghoz, az kék.

És mi következik ebből?

Hogy ha kimostam, és megszárad, egy szép kék halványos csík megy végig a cipzárnál.

És nem egyenletesen hanem ilyen foltos, van ahol tök erősen látszik, van ahol, mintha tinta folyt volna rá.

Már 7x kimostam, de mindig ugyan ez van.

Amíg meg nem szárad, addig nem látszik rajta vizesen.


Hogy lehet valakinek ennyi esze? Hogy olyannal varrja meg a fehér pulcsit, amin átfog a szín?

Hogy lehet megoldani, hogy ne látszódjon? Sehogy? Bukta, máskor ne vegyek ilyen pulcsit?



2013. aug. 26. 16:24
 1/3 anonim válasza:

ha új, esetleg vidd vissza, egyszer a Skálában járt így egy néni, a piros minta festéke szétfolyt a fehér alapon, kicserélték neki.

Vagy próbád meg színfogó kendővel, állítólag nagyon jó, egyik rokonom is áldja, de most már a piris pólót is beteszi a gépbe ami engedi a színét.


Néha azt gondolom, hogy akik kitalálják, hogy a ruha hogy nézzen ki, még sosem mostak. Legalább csinálnák színtartó anyagból.

2013. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát a vissza viszem nem jön be, mert már régóta megvan, és reménykedtem benne, hogy a sok mosástól majd kikopik a festék... :S
2013. aug. 26. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezzel már nem nagyon tudsz mit kezdeni, esetleg hippo, ha nincs rajta minta.

De legközelebbre: Ha olyan ruhát veszel, ami feltételezhetően engedi a színét, akár csak színes a cipzár a fehér pulcsiban, mielőtt kimosod, áztasd be ecetes vízbe, az tartósítja a festéket.

2013. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!