Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosószóda miért nem hozza...

A mosószóda miért nem hozza ki a foltokat, én rontok el vmit?

Figyelt kérdés

Vettem mosószódát, nevén nevezve: Mindig Szappan Mosószóda.

Az van ráírva, hogy 4-5 kg normál szennyezettségű ruhához 1 kanálnyi mosószódát kell feloldani 1,5 deci langyos vízben. Öblítő helyett pedig ecet kell.

Így is tettem, de a ruhák... mintha nem is tettem volna semmit mosószernek, meg a leggyengébb folt sem jött ki :( Utána egy másik adaggal kipróbáltam úgy hogy duplán tettem a szódát, de ugyanaz az eredmény.

Mit csinálok rosszul? Vagy bóvli az egész? Amúgy nyaraláson vettem kirakodó vásáron, voltak nagyon jó illatú házikészítésű szappanok, megbízhatónak tűnt minden



2013. aug. 26. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
A Persil Green pówer veszi ki hatékonyan a foltokat! Ez olyan intelligens mosópor, 3 diplomája van meg doktorija mellé. Először felismeri a különböző foltokat és csak utána tisztíccsa ki őket, még a személyigazolványukat is elkéri :D
2013. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:D:D ezen jót nevettem :D

Amúgy Arielt használtam, azt nem tudom hogy milyen papírjai vannak és milyen módszerekkel szedi ki a foltot :D de hatásos volt, csak gondoltam kipróbálnám a mosószódát ha már annyira természetbarát és állítólag jó is, de :S

2013. aug. 26. 17:01
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Én még ilyet nem hallottam, hogy vízben kéne feloldani. Teljesen feleslegesnek tartom, hiszen a gépben úgyis feloldódik.

Színesekhez a normál mosoporadaghoz képest kb. 2/3-ad résznyi mosószódát rakok bele. ugyanúgy az adagolóba.

Fehérekhez is 2/3-ad adagnyit rakok, de a következő mixből: 5 ek mosószóda+ 2 vagy 3 ek perkarbonát keverékéből.


Új bibliám a Háztartásunk kémiája c. könyv lett. Ezeket is abban olvastam.

2013. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!