Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi szívhatja ki a ruhák...

Inspactah kérdése:

Mi szívhatja ki a ruhák színét mosás közben amikor hasonló színűeket mosunk mindig? Folyékony mosószer, öblítő? Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
A ruhák olyanok mintha kiszívná őket a hipó, de rózsaszín folt marad a helyén.
2013. szept. 3. 22:31
 1/5 anonim válasza:
Ha túl magas hőmérsékleten mossuk (színeshez elég a 40 fok is). A ruhákat a színük megóvása miatt érdemes kifordítva mosni.
2013. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez ruhafüggő is.

Nekem volt egy indigókék farmerem, ami mostmár inkább világoskék. Kb elég volt 2-3x kimosnom és annyi lett. Valószínűleg rossz volt a festése, pedig pont a színe miatt vettem meg. 30 fokon mostam, mint a többit, de így járt szegény.

De minél silányabb anyagú ruhát veszek, annál inkább megfigyelem ezt. Ha veszünk egy jó anyagú, jó varrású pólót a páromnak 10 ezerért, miközben a fogunkat szívjuk, simán hordja 5-6 évig, sosem változik el a színe vagy a fazonja. De volt, hogy olcsó kínait vettünk 1-2-3 ezerért. Na, az 3 hónap alatt haspóló lett a férjemen és a színe is megfakult. Sajnos, érdemes áldozni a minőségi ruhákra. Csak nagyon kevés hely van már sajnos, ahol nem kici, óccó, kínai ruhák vannak.

2013. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hja, esetleg az nem lehet, h fehérítős mosószerrel mosod a színeseket? Hajdanán, mikor kezdtem a szakmát :) volt, hogy ezen akartam spórolni. Vettem egy flakon fehérítős mosószert, h az majd mindenre jó lesz. Sok szép színes pólóm megsínylette a betanulási időszakomat. :)
2013. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mosószerre figyelünk, nem használtunk fehérítőset. A hőfok nem magas 30-40 fok. Viszont az lehet a baj, hogy 30 fokon nem oldódik fel olyan gyorsan a folyékony mosószer és amikor a dobba öntjük akkor azt a ruhát amit ér kiszívhatja. Azért ez a gyanúm mert nem az egész mosás volt hibás hanem csak egy-egy darab mosásonként. Gondolom amelyikre ráöntöttük a mosószert. Csak ebben van logika de a ti válaszaitok vezettek rá, tehát köszönöm a segítséget!
2013. szept. 9. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha vidéken laksz, és szárítókötélre teregetsz, a nap színszívó hatásával is számolnod kell.
2013. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!