Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van az, ha kint szárad...

Miért van az, ha kint szárad az erkélyemen a fehér ruha, akkor az egyik része mindig besárgul?

Figyelt kérdés

Fura kérdéssel fordulok tapasztaltabb háziasszonyokhoz! Hagyományos vízszintes, pillangó alakú tergetőm, szárítóállványom van. Nyáron kint száradnak a ruhák, nem túl napos, de szellős erkélyen. Tavaly nem tapasztaltam ilyet, de idén igen. Az a gondom, hogy ha megszáradtak a fehér ruhák, akkor a szárító drótjának megfelelően a ruha egyik fele teljesen besárgul, a másik része hó fehér. Mitől lehet ez? A Nap nem változott tavaly óta, ugyanazt a folyékony mosószert használom és a fehér ruhákhoz még plusz Domestos fehérítőt. Elég érdekes látvány, hogy pont ahol kettéhajlik a ruha a szárítón, az a választóvonal, és egyik fele hófehér a másik sárga. Csak többszöri mosásra jön ki a sárga rész. Ha bent száradnak a ruhák a lakásban, nincs ilyen probléma. Ennek ellenére kipróbáltam, hogy a héten, amikor csak esett egész nap, kiteregettem, és lám, akkor is ilyen lett a ruha, pedig napot nem láttunk 3 napig. Akkor mi lehet a gond? Válaszokat köszönöm!

Gyöngy



2013. szept. 20. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

a napfény.

sajnos, attól, hogy nem látod a napot, az UV még átjöhet a felhőkön és beindíthat valami reakciót.


valami biztos változott tavaly óta.

2013. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ariel mosószer? mert én akkor jártam ugyan így amikor azzal mostam
2013. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, Ariel folyékony mosószert használok, lehet ez az oka? Nem is gondoltam erre, pedig jó mosószer. Meg az első kedves válaszoló az UV-t írta, az is logikusnak tűnik Nekem. Köszi a válaszokat!
2013. szept. 20. 18:23
 4/4 anonim válasza:
Ariel az oka! A nagymamàm is avval mosta aztan levaltota meet foltos lett tole a ruha:/
2013. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!