Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehetne helyettesíteni...

Mivel lehetne helyettesíteni a műanyag merevítőt (halcsontot)?

Figyelt kérdés

Valami háztartásban előforduló dolog lenne a legjobb.

Nem számít a színe, mert egy kisállat (tengerimalac) csövébe kellene valami hasonló merevítő, mint amit a ruhák aljába szoktak tenni. A környékünkön nincs rövidáru bolt sem. Arra gondoltam, hogy a faluba szoktak hozni a hétvégi piacra fűkaszába való damilt, abból a legvastagabb 3 mm-es. Elképzelhető, hogy helyettesíthetem vele a merevítőt?



2013. okt. 6. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Kábelkötöző, kerítésdrót, de végülis a damil is jó lehet.
2013. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kábelkötöző rövid, nekem kb. 5 méteres merevítő kellene.

A kerítésdrót sem a legjobb, mert azt meg a mosógépbe nem szívesen rakom be. Így néz ki a gyári cső, a fekete spirál mentén megy a merevítő.

Ehhez hasonlót szeretnék varrni nekik.

[link]

2013. okt. 6. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi értelme van kívülre tenni huzatot? A damil jó, de azt kézzel kell a spirál mentén összevarrnod, és mosáskor könnyen szétjöhet.
2013. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elárulnád miért nem veszel műanyag merevítőt? Van vagy kegyetlen 50ft métere!


A damillal az a baj, hogy előbb-utóbb át fogja szúrni az anyagot, és foltozhatod vissza, tapasztalat.


A kábelek-laposabb drótok jók esetleg, de egyik sem igazán való mosógépbe.

2013. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A damil kinézetre pont olyan, mint a gyári merevítő, semmivel sem szúrja át könnyebben az anyagot (nem is értem, miért szúrná át).

Nem tervezem kívülre a merevítőt, nálam kétrétegű lesz a cső és a damilt egy "korcban" vezetem.

A nagy kérdés az, hogy vajon van-e olyan erős a damil, hogy kitartsa a cső falát.

Mint írtam egy kis zsákfaluban lakok, ahova a postaautó is kétnaponta jár, örülünk, hogy kenyeret lehet kapni, nemhogy halcsontot.

Hétvégén jön egy piacozó ember, annál szokott minden vacak lenni, ami falun kellhet (például a damil), de halcsontot ő sem hurcol.

A neten nem találtam méterre vehető merevítőt, csak olyat, ahol 200 méter egy tekercs és 130 Ft métere (15 méter damil 600 Ft).

Vagy vannak 33 cm-es darabok, de az nekem nem jó.

2013. okt. 6. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!