Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan tisztítjátok a...

Ti hogyan tisztítjátok a mosógépet?

Figyelt kérdés

Van egy whirpool felültöltős mosógépem, kb8 éves, és még nem takarítottam ki egyszer sem. Néha használok vízkőoldót, meg párszor leszedem a mosóportartályt, de azt sem tudom rendesen szétszedni, kitakarítani.

Valami bevált módszer?

Mert már nem mos úgy, mint új korában, és talán ez lehet a baj.



2013. okt. 18. 19:09
 1/8 acelsziv ***** válasza:
85%
este beleöntesz egy üveg 20 % -os ecetet és bekapcsolod 60 fokra. amikor már felmelegítette a vizet leállítod a programot és hagyod egész éjjel. Másnap végigfuttatod a programot és kész.
2013. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval üresen indítsam? És mindegy milyen programon?

És honnan tudom, mikor fűtött fel?

Ilyen a mosógépem:


[link]


Köszönöm a segítséget!

2013. okt. 18. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Én 1L hipót, és 1L ecetet öntök bele egyszerre, és beleteszem a tusfüggönyt (fehér), 60 fokon, hosszú mosásra. Mikor kiveszem a gép kellemes, tiszta szagú, a tusfüggöny meg hófehér.
2013. okt. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor már csak egy kérdés. A dobba, vagy a mosószer-adagolókba öntitek az ecetet?
2013. okt. 18. 20:15
 5/8 acelsziv ***** válasza:
is -is
2013. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Én citromsavval vagy ha annyira mocskos a gép akkor expressz vízkőoldóval szoktam.Egyszerű 15-20dkg citromsavport öntesz a dobba és üresen lefuttatsz egy 90 fokos főzőmosást.
2013. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Az ecetes butaságokat felejtsd el.A mosógép egy mosási fázis alatt kb 10-15l vizet szív be.A 20% ecet vízkőoldásra fófütyi,pláne ha ennyi vizzel még fel is van hígítva.Használj trisót erre a célra,vagy hígított sósav makacsabb esetben.Üdv! Mosógépszerelő
2013. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
"Én 1L hipót, és 1L ecetet öntök bele egyszerre " azt tudod ugye, hogy így klórgáz képződik?
2015. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!