Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Városiak! Ti mihez kezdenétek...

Diesel221 kérdése:

Városiak! Ti mihez kezdenétek a a következő naptól falun kellene élnetek?

Figyelt kérdés

2013. okt. 28. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csinálnak az emberek mintha falun nem lenne tv meg internet :D Amúgy valószínűleg pakolnának, mi mást.
2013. okt. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Városi voltam és falura költöztünk. Semmi különösebb oka nem volt, csak az, hogy az ingatlan árak jóval alacsonyabbak és erre volt lehetőségünk. Az utazást megtéríti a párom és az én munkahelyem is, így nem gondolkodtunk túl sokat. 10 km nem távolság a mai világban. Itt most van egy 4,5 szobás szép nagy és nem túl régi építésű családi házunk, hatalmas udvarral. Ennyi pénzért a városban egy 2 szobás panelt kaptunk volna.

Az, hogy falusiak lettünk nem j6elenti azt, hogy mindent magunknak kell megtermelni, állatokat tartani, vágni, hajnalban kelni, kapálni menni, stb. Ugyanolyan életet élünk, mint amilyet a városban éltünk még a szüleinknél, illetve albérletben. Szeretünk itt lakni, abszolút jól vettük eddig az "átállás" akadályait szerintem. :)

2013. okt. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, a többség folytatná az életét, mint addig :D


Én vidékről (kisváros, de volt házunk egy nagyobb faluban és ott éreztem magam otthon) Budapestre, majd egy kis faluba költöztem, végül pedig a legközelebbi falvaktól 3-4 km-re vettünk egy házat. Na ez az utóbbi lépés már érdekesebb volt, bár az életünk inkább az építkezés miatt változott meg... Plusz van pár nekünk fontos dolog, ami itt megvan, városban pedig nem :D

De egy falu igazán nem nagy ugrás, főleg, ha kellően nagy... Pláne ha a város is kicsi volt vagy az ember érdeklődése olyan. Más a hangulat, de azért nem ég és föld a kettő. Legföljebb nincs nonstop bolt és képtár, na és?

2013. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mivel én panelben élek, ha holnaptól falun kellene élnem, felmérném a rendelkezésemre álló föld területét és annak állapotját, mert, gondolom, ez a faluval együtt jár, és eltervezném, hogy tavasszal mit vetnék hová és mennyit, szaporán elkezdeném a gyakorlottaktól a tanácsot beszerezni, nekilátnék az őszi munkálatoknak, és mindezek előtt az internetről gondoskodnék.
2013. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, és leellenőrízném a rendelkezésre álló víz mennyiségét és minőségét, és az eredményektől függően terveznék a hosszútávra.
2013. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Falun élek.Ezt a kérdést igazából azért tettem fel mert kíváncsi voltam hogy azok az emberek akik nagy városokban élnek azok mihez kezdenének vagy hogy képzelik el a falusi életet.
2013. okt. 29. 09:17
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azért akadna egy két ember aki felkötné magát azért mert 100 es körzetben nem találna éjjel-nappalit. Nem azért mert lenézem a városiakat csak van nem egy nem kettő fővárosi munkatársam aki ezzel indokolta miért rosszabb vidéken.
2013. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Beköttetném a netet, kialakítanék egy kis konyhakertet, az udvart befüvesíteném, csinálnék nyársaló/grillező helyet, vennék hintaágyat, kerti bútorokat, medencét, felmérném, hogy van-e pizzázó, ha nincs, akkor próbálnék gondoskodni, hogy mindig legyen otthon hozzávaló, és élvezném az udvart, a kertet, a friss levegőt...

Majd később, ki tudja mennyi idő elteltével, úgy gondolom, kezdenék megmakkanni a csendtől, hogy nincs forgalom...Persze ez csak akkor történne meg, ha továbbra is itthonról végezhető munkám lenne. Ha eljárnék dolgozni, akkor minden bizonnyal hosszú távon élvezném, hogy van kert, kiülhetek az udvarra, tehát a kertes ház előnyeit...

2013. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi különöset. Nem minden városinak ismeretlen a falusi élet.


Mondjuk falu és falu között is óriási különbség lehet. Van, amelyik teljesen elzárt, tömegközlekedéssel nehézkesen megközelíthető, más meg olyan, mint valami kertváros, pár megállónyira a szomszédos nagyobb településtől.

Van, ahol mindent meg lehet kapni, máshol egyetlen bolt üzemel és óriási árréssel, kihasználva a "monopóliumát".


Rossz infrastruktúrával rendelkező faluba nem szívesen költöznék, mivel (konkrét falura gondolok miközben írom):

-olcsóbb az ingatlan, de drágább a megélhetés (1 bolt méregdrágán kevés áruval);

-nem vezetek és a tömegközlekedés drága - a "szomszéd" nagyváros 2000,- oda-vissza vonattal -> nagyon megdrágítja a bevásárlást és alig hoztál valamit haza;

-internet méregdrágán;

-kert nem vonz, a többségnek ott is akkora telke van, mint nekem a városban;

-helyben csak gyerekorvos van.

-> ezekért nem tudna kárpótolni a friss levegő és a csend.

2013. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én falusi voltam,most városban élek . Én jobban szeretek városban . Falun utáltam,hogy állandóan a másikkal foglalkoztak,pletykáltak,mikor kb ki sem jártam sűrűn. A boltban is mindenki nézi,jajj ki kivel megy,ha egy férfivel meglátnak,akkor tuti már van valakije...stb. Na ez nagyon nem hiányzik nekem,illetve városban valóban több a lehetőség. Most itt ahol lakunk sajna nincs közelben kisTesco,de az előző helyen ott volt szinte mellettünk.Tök jó volt,ha éppen kellett valami,akkor csak lefutottam érte.És sokkal nagyobb volt így is a választék,mint hogy elmegyek a Coop-ba,és jajj már nincs hús :/ Illetve nagyon szeretjük a mozit. Tök jó,hogy nem kell félórát sem utazni azért hogy elmenjünk oda . (Mostmár van kocsi mondjuk,azzal persze alapból könnyebb ) Főleg,busszal még anno nem is fél óra volt,mert ha faluból beértem városba,akkor onnan még ugye városi busszal is kellett menni... Iskolába is 2 busszal jártam...az sem volt jó,hogy úgy össze sem lehet egyeztetni normálisan a buszokat,hogy ne késsek le valamit .... És akkor meg várhattam órákat...Főleg télen volt ez borzasztó :/ áááá.De persze,mindenki mást szeret :)
2013. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!