Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Salgó teatűzhely, vagy kandalló?

Salgó teatűzhely, vagy kandalló?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy mit gondoltok a Salgótarjáni teatűzhelyről.


Pontosan erre gondolok: [link]


Nekem nagyon tetszik.


Mostani szemmel nézve viszont kicsinek találom a tűzteret, meg a tűztér ajtót, igaz ennél be kell csak tolni a fát egyenesen, nem kell ejteni mint a kályháknál, de azért ehhez képest a kandallóknak hatalmas az ajtaja.


A feleségem szerint meg régimódi, nem való a nappaliba. Szerintem viszont szép és igényes ez a fehér zománc.


Akinek van ilyen teatűzhelye írna pár gondolatot, hogy miért jó és milyen hátránya van?



2013. nov. 6. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A maga nemében nagyon jó kis tűzhely .Amit várni lehet tőle ,azt tudja is .A hétvégi házunkban ilyen van.

Összességében nem mondhatok rosszat róla .

2013. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon bevált szerkezet, de én eggyel nagyobbat vennék.

(Van kandallóm, de a Salgó fényévekkel jobb!)

2013. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem gond, hogy relativ kisebb a tűztér és a tűztér ajtó?
2013. nov. 6. 19:15
 4/12 anonim ***** válasza:

A kandalló, az rendkívül látványos.

De csak a filmekben olyan egyszerű a használata.

A valóságban macerás, sok kosszal jár, és nagyon pazarló.

Azaz rossz a hatásfoka.


A Salgóra meg ha még ráteszel még egy füstelvezetőre egy hődobot is, nagyon jó hatásfokkal üzemel évtizedeken keresztül!

Ráadásul még főzni/melegíteni is tudsz rajta egész nap.

2013. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Örömmel olvasom, hogy mindenkinek tetszik a salgó teatűzhely. Érdekes mégis a kandallók hódítanak. Ugye a marketing...
2013. nov. 7. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:

Ráadásul ezeknek a látványos üvegajtós kandallóknak az ajtaja öregszik, ha jól tudom 4 évenként cserélni kell, és az bizony egyáltalán nem olcsó.


Nekem a műhelyben van egy teatűzhely, nagyon jó meleget csinál. Rádobtam két sorban samott téglát, így még pluszban tartja a hőt.

2013. nov. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nappaliba egy modern lakásba tényleg nem való.


A feleséged nem csak azt nézi, hogy jó ez, hanem azt is, hogy hogy néz ki.


Hacsak nem egy igazi igényes parasztházatok van, vagy ilyesmi, amibe illik ez a stílus, akkor ha beraktok egy ilyen salgót a nappaliba, akkor az egésznek gagyi lepukkant hatása lesz tőle. Ez van.

2013. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem teatűzhelyet vettünk, hanem egy "modern" wamsler üvegajtós kályhát.


Szépnek szép, de pár óra használat után elrepedt a teteje az első napon.


Ennyit erről.

2013. nov. 18. 12:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, hogy ismét a feleség érvei győztek, az észérvek helyett!
2013. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kályhából is lehet olyat venni, ami nem reped el, (ami meg elreped, azt vissza lehet vinni, ha valóban gyártási hiba) meg még jól is néz ki.


Nem csak a salgó és a "többi, ami meg szar" a választék. Kajából se csak azt nézzük, hogy tápláló legyen, hanem azt is, hogy ízletes. Akkor kályhából miért ne nézzük azt, hogy normálisan nézzen ki, amellett, hogy jó? Ennyi erővel a salgó is elcsesződhet, ha nincs szerencséd, az se örök élet, van akinél egyszerűen szétég a fenébe.

2013. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!