Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az edények fulénél lévő...

Az edények fulénél lévő szennyeződéseket, hogyan tudnám a legegyszerűbben eltűntetni?

Figyelt kérdés
Tényleg hatásos,ha a kádba rakom őket egy flakon domestosszal és hagyom ázni?
2013. nov. 19. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Hidegzsíroldó és kefe.
2013. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És milyen kefe?Ott max csak a fultisztíto használna szerintem.
2013. nov. 19. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A domestosban áztatás nagyon hatékony, mert fellazítja a szennyeződéseket. De utána azt is le kell szedni. Erre érdemes időt szánni és fémszivaccsal szépen ledörzsölni. Megéri, ha ráérsz, mert szépek lesznek utána, csak aztán alaposan mosd el őket, nehogy maradjon rajtuk Domestos.

Utána meg annyi, hogy a szintentartásra kell ügyelni, és időnként mosogatásnál ott külön megsikálni. Vagy venni egy mosogatógépet :D

2013. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi,akkor ez csak a jovő hétre marad.
2013. nov. 19. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Fogsz egy csavarhúzót, leszeded a füleket, és külön külön lesikálod a füleket és a lábast. Csoda dolgok kerülnek elő a fülek alól is...
2013. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresíts erre a célra egy használt fogkefét, vagy vegyél egy újat, ha háklis vagy a használt dolgokra. Lehetőleg "Hard" (kemény) sörtéjű legyen. Azzal a legeldugottabb zugokból is ki tudod vakarászni a lerakódó szennyeződéseket. Persze, nem árt hozzá valami jó tisztítószer sem, a korábban írt Domestos tényleg jó, eléggé agresszív. Beáztatni is jó ötlet, a művelet előtt.
2013. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagypapi hentes volt. Évente két alkalommal minden edényt és evőeszközt kifőzött a nagy mosófazékban úgy, hogy egy óra hosszáig rendesen pakolta fával a sparheltet.


Én mostanában mosogatógépet használok, ott vagy ezer alkalommal felpermetez mindenüvé a forró (60 fokos) mosószeres víz, úgyhogy lejön. Kézi mosogatásnál én is útáltam az ilyemit. Megfigyeltem, hogyha nálam kifutott az étel, az mindig úgy történt, hogy az edény füle is hót dzsuva lett, és sosem a két fül közé szíveskedett kifutni... :-)

2013. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!