Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tegnap a mikrohullámsütőben a...

Tegnap a mikrohullámsütőben a bögrés 5 perces sütit 10 percig sütöttem, szénné égett, hogyan lehet kitakarítani? Praktikák? Füst ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
már próbáltam súrolni, melegítettem szódabikarbonát, citromot,ecetet, alig jött le valami. sárgás színe lett a füsttől . valami ötlet? :/
2013. nov. 22. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
hideg zsíroldó. a füst ellen meg csinálj kereszthuzatot
2013. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ciffel súroltam, de semmi hatása. talán egy árnyalattal világosabb mert már kb 2 órája tisztítóm mindennel . talán a citromos víz eddig a legjobb mintha attól mindig egy kicsit tisztulna. ezek a szerek semmit nem érnek. de ha valakinek van valami csoda szere megoszthatja velem!

a füst szag szerencse már kezd elmúlni.egész este szellőztettem,ma is azt teszem, forraltam vízben fahéjat,kitettem ecetes,szódabikarbónás tálat is :D

2013. nov. 22. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Fúú... te nagyon ráérsz. :D

Én is a hideg zsíroldót javaslom, de azért óvatosan a mindenféle szerekkel, nehogy azok tegyenek kárt a felületén. Szerintem ha az nem hozza le, akkor semmi. Amikor új albérletbe költöztünk ezer éves sárga foltokat súroltam le vele a csempéről vele, nem volt egyszerű munka, de semmi más nem szedte le. Egyébként a WellDone hideg zsíroldójában bízok és azt imádom.

2013. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mégis milyen csodaszerre vársz?:D a hideg zsíroldónál nem nagyon van hatásosabb.
2013. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudható konkrétan, hogy a süti tartóját akarod kitakarítani, vagy a mikrohullámú sütőt magát?

Csak gyanakodni lehet, hogy a mikrót tetted tönkre. Sajnos a sütő takarításhoz használt szereknél (zsíroldók) jobb ötletem nekem sincs. Azzal a megjegyzéssel persze, hogy ha szénné égett, akkor gyakorlatilag kormot gyártottál. A koromnak pedig nincs oldószere - mondom vegyészként.

Mechanikusan lehet próbálkozni ledörzsölni ciffel, de feloldani a szenet (kormot)nem lehet. A szag idővel majd csökkenni fog, mert az illetmolekulák a használat során kidiffundálnak a felületből.

2013. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
még mindig füst szag jön a mikróból ,ha beindítom...eddig gyönyörű fehér színe volt,most már sárgás... amúgy semmivel nem jön ki tényleg :/
2013. dec. 6. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!