Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a véleményetek WC és...

Mi a véleményetek WC és konyha porszívózásáról?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem gáz, hogy az egyik helyen mindenféle baktériumokat, a másikon meg ételből származó dolgot összeszed a porszívó és a levegőt ugye azon át fújja vissza a lakásba. Meg eleve ott használni a porszívó fejet, amit aztán a benti szőnyegen.

2013. dec. 17. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
????? INKÁBB ALUDJ EGY JÓT !
2013. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem három porszívóm van. Egy a vécéhez, egy a konyhához, egy a szobákhoz. A párom csak úgy jöhet át a vécéből a konyhába, ha előtte lemosta domestossal a papucsa talpát. A kutyát folpackba csomagolom, hogy ne hullassa a szőrét, és a postás nem jöhet beljebb a küszöbnél, nehogy a nyugdíjpénzekkel behozza a bacilusokat.
2013. dec. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
hát, pedig minden WC lehúzáskor egy halom baktérium bentről kijön a padlóra. nekem ésszerűbb ezt felmosni, mint a porszívóval matatni. de lehet tényleg túlzás :D
2013. dec. 17. 23:27
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a legjobb megoldás a deszka kertibudi. Hogy ne jöjjenek ki a baktériumok, miden használat után fel kell gyújtani és építeni egy újat. Ez egy körültekintő megoldás.
2013. dec. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Akkor nekem hibás a klotyóm, mert általában kifelé nem igen jön belőle semmi. Persze, még mikroszkóppal nem ellenőriztem.

Ajánlhatom számodra például a Dettol nevű csodát. Naponta egy korty, és a Wc-be kerülő dolgok is 99.99 %-ban bacimentesek lesznek. Akkor nyugodtan porszívózhatsz ott is.

2013. dec. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

WC-ben szerintem felesleges porszívózni, használj inkább domestost vagy hypót és mosd fel rendszeresen.



"Akkor nekem hibás a klotyóm, mert általában kifelé nem igen jön belőle semmi. Persze, még mikroszkóppal nem ellenőriztem. "

Nem hibás az, csak éppen nem látod. Rengeteg, több millió baktérium fröcsög széjjel egy lehúzásnál ha nem csukod le a tetőt. Ráadásul ha a wc a fürdővel egyben van akkor fogkefe és egyebek sincsenek kímélve. Volt is erre egy mythbusters/állítólag rész és hát elég rémisztő eredmények jöttek ki.

Szóval csukd le amikor lehúzod, illetve rendszeresen fertőtlenítsd a wc-t és környékét.

2013. dec. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ajánlhatom számodra például a Dettol nevű csodát. Naponta egy korty, és a Wc-be kerülő dolgok is 99.99 %-ban bacimentesek lesznek. Akkor nyugodtan porszívózhatsz ott is."

Hát, ez állati :)))) köszi

2013. dec. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha rendszeresen takarítod a fürdőt, akkor ezen baromira nem kell aggódni. Én allergiás vagyok a mocsokra, hetente egyszer legalább kisikálom domestosszal a wc-t, illetve a wc kefénk is domestosos vízben úszik rendszerint, "tisztító tabletta" is van beakasztva a csészébe, szóval lehet a wc-be tökre bacis dolgok kerülnek, de azért annyira nem, hogy ettől ne lehessen a fürdőben is felporszívózni. Soha mégcsak eszembe sem jutott ez. Az pl. nálam alap, hogy azzal a szivaccsal nem takarítok a konyhában, amivel előtte a wc-t takarítottam, ahogy az is, hogy előbb a konyhában mosok fel és utána a fürdőben, de a porszívó szerintem hülyeség.
2013. dec. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Arról nem olvastál kedves kérdező,hogy megállapitást nyert,hogy egy konyhai mosogatószivacson vagy vágódeszkán nagyságrendekkel több baktérium van ,mint a wc.-ben?

Nyilván nem a végletekről szó a tanulmány..de az átlag ilyen!

Ennyi erővel minden használat után a kukában kell landoljon a vágódeszka!:)


Nem kell túlzásokba esni...a végén az immunrendszerünknek semmi dolga nem lesz :)

2013. dec. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

"Ennyi erővel minden használat után a kukában kell landoljon a vágódeszka!:) "


Én el szoktam azt is mosogatni és akkor nem marad koszos :)


Amúgy nagyon nem mindegy, hogy műanyag vagy fa vágódeszkáról beszélünk.

2013. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!