Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Büdös a mosógépem, pedig...

Büdös a mosógépem, pedig tavaly nyáron vettem. Mit csináljak, hogy jobb szaga legyen?

Figyelt kérdés
Nem tömöm tele, nem hagyom benne se vizesen, se szárazon a ruhákat, Silan/Lenor öblítőt használok és Ariel gépkapszulát, 3-4 havonta a vízkő ellen ecettel is indítok egy 90 fokos programot, de komolyan olllyan büdös, hogy minden erőfeszítésem ellenére a ruhák sem lesznek jó illatúak. Mit csináljak? Anyu ezer éves Hajdú mosógépéből mindig árad az öblítőillat, de engem ez az új gép megbolondít. Amúgy nem a kádba megy a víz, hanem egyből a lefolyóba. Lehet ennek valami köze a szaghoz?

2014. jan. 27. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen elképzelhető, hogy a szaga lezárt lefolyóból vissza árad.

Nyitva hagyod az ablakát mosás után? Én soha nem csukom be és nincs szaga.Nekem is a külön lefogóba megy a kivezető cső.

Van hajlat a kifolyó csövön?Mert annak bűzelzárókén kellene,hogy szolgáljon.Nem mindegy hogy hogyan van rákötve.

2014. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Felültöltős gép, ezt nem írtam. Szinte mindig nyitva van a teteje, szóval szellőzik is, alapjáraton nem büdös, csak mosás után, a mosott ruhát tök büdösen szedem ki belőle. Száradás után mondjuk nem érződik (annyira) a ruhákon a szag, de jó illatúnak sem mondanám őket. A csöve mondjuk elég hosszú, kb. 120 centi, míg a lefolyóig ér a víz, lehet, hogy ott reked meg valahol a szag, nem tudom, passz.

Most indítottam egy adagot mosódióval, öblítő nélkül, hátha ez az adag ruha nem lesz büdi.

2014. jan. 27. 13:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, :(

A hosszú kifolyó cső meg van hajlítva "S" alakban?


[link]

Kettő kanyar is van a csőbe. Kijelöltem,hogy hogyan hajlítsd be és nem lesz szaga.

2014. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bujj bele a gépbe és nézzél kifelé! A betöltő nyilásnál lévő gumiterelök belső fala iszonyúan tudnak penészedni és ezért büdös. Gyakorlatilag ez nemigazán tud kiszáradni ,felépitése miatt.---Bujj bele a gépbe --ezt nem komolyan mondtam.
2014. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a képet is! majd megmutatom a páromnak, és ő megnézi, hogy így van-e a cső, mivel én nem tudom szétszedni a mosdó alatti szekrényt, ahova be van vezetve a kifolyócső.

Ez a penész-dolog viszont elég durva, a gyerek ruháinak biztos nem tesz jót... Jajj, majd megpróbálom valamivel a gumirészeket alaposan elsúrolni, vagy veszek valami penészeltávolítót, hátha segít a szagon.

Köszi a tippeket!

2014. jan. 28. 11:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp.Az állandó alacsony hőfokon történő mosás nagyban hozzájárul a a sok lerakódáshoz.
2014. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. De a gyerek textilpelenkáit rendszeresen (kb. havonta 2x) kimosom 90 fokon, szóval passz. Most az utolsó 2-3 mosást mosódióval indítottam, öblítő nélkül, kicsit így jobb a szaga. Lehet, hogy tényleg le volt rakódva benne valami...

Köszönöm a tippeket!

2014. jan. 30. 09:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Citromsavporral mosd át 90°C-on előmosás és ruha nélkül.
2014. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Most vettem egy mosógépet a régi tönkre ment. Átegerésztem a használati utasitást ,és nagyon elgondolkoztam egy menüponton ,ahol javasolnak időnként egy -egy 95-fokos mosást, kevés mosószerrel,esetleg ruha nélkül is, a gép tisztitása céljából. Amit irtam a penészedésről az fekszik, és arra gondolok ,hogy a magas hőfokú mosás esetleg megöli és eltávolitja ezt a gombát. Meg esetleg a kevés mosószert fel lehetne még hipóval javitani az ugyanis haverja a penésznek.
2014. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!