Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit jelent az anyagoknál az...

Mit jelent az anyagoknál az egy vég?

Figyelt kérdés
Maradékot jelent? Vagy az egész tekercset? (Vagy nem tudom minek hívják, amire rátekerik).
2014. febr. 13. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Az egész tekercset nevezik végnek. Az anyag vastagságtól függően lehet akár 15, 20 méter.
2014. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De jó, végre tudom! :-)

Nem találtam róla sehol leírást...

Így viszont felvetődik az újabb kérdés: mi értelme van annak, hogy a bolt külön jelzi azt, hogy végeket is árul? Hiszen az szerintem evidens, hogy ha egy méterre van szükségem, akkor annyit veszek, de ha - a példánál maradva - 15 méter kell, akkor egy egész véget veszek.

2014. febr. 13. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A teljes véget a konfekcióvarrók veszik meg. De nem minden bolt árulja végenként az anyagokat. Csak a nagyobb kereskedések.
2014. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Ez esetben a vég = maradék. Szerintem pontosan a háziasszonyok vásárolják az ilyet, mert ezekből már pl. egész kosztümöt, blúzt, akármit varrni nem tudnak, de egy ügyes háziasszony még egy kispárna huzatot, vagy asztalterítőt, hasonlót tud belőle varrni. Ezeket a darab-anyagokat egyébként olcsóbban is szokták adni.

Aki hobbi-szinten varrogat otthon, célszerű az ilyen "végek" között válogatnia!

2014. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
A vég NEM maradék. A maradék az, ami a végből megmarad.
2014. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha az üzlet külön jelzi, hogy végeket is árul, szóval, amit valójában végnek nevezünk = 15-20 fm, akkor azzal azt jelzi, hogy vállalkozókat, esetleg viszont-eladókat is kiszolgál. Persze ezt külön mi a fenének jelezné??


Ha pedig már külön jelzi, akkor azt érti végnek, hogy a végekből megmaradt maradékok, ez esetben azt jelzi, hogy csökkent értéken adja el a darabokat, és nem küldi vissza annak a nagykernek (gyárnak), ahonnét vette.


Szóval ezt itt szerintem nem fogjuk tudni egyértelműen meghatározni, hogy az üzlet most mit ért alatta.

2014. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

A vég (latinul petia, németül Stück) az 1 tekercsnyi mennyiség, így függ az anyag vastagságától és

1 vég vászon = 45 sing = 28 méter vászon

1 vég posztó = 32 sing = 20 méter posztó

2014. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek igaza van. :-)

Voltam a Rokkában (Petneházy utca), komoly boltnak tűnik, szakemberek dolgoznak ott. Azt mondták, hogy az egy vég az egy tekercset jelent. A másik véglet meg az I love textil. Nem akarom őket megbántani, de úgy tűnt, hogy nem értenek az anyagokhoz, "csak" azt tudják, hogy hogy kell lemérni és hogy kell kasszázni. Itt azt mondták, hogy a vég az az anyag VÉGe, tehát a maradék. Szóval az a jó megoldás, amit az egyik kommentelő mondott: meg kell kérdezni mit értenek alatta pontosan. :-)

Köszi mindenkinek!

2014. febr. 21. 17:10
 9/10 fanyar válasza:

A szépítés de nem hiteles így fogalmaz:

A vég (latinul petia, németül Stück) az 1 tekercsnyi mennyiség, így függ az anyag vastagságától és

2019. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 fanyar válasza:

Azt már mindannyian leírták egy vég az egy tekercs.

Akár németül akár nem azzal nem tette hitelesebbé.

Ettől még aa kolbászvég a vége darabot jelenti

A szalámi vég szint úgy de a szövet az egy tekercs aminek neve vég.

Kivéve ha éppen maradék annak nem lehet értelmezése vég.

Az végmaradéknak kell mondani és érteni.

2019. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!