Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pontosan hogyan kell fehéríten...

Pontosan hogyan kell fehéríteni és folteltávolításra használni a nátrium-perkarbonátot? Hány fokon hatékony? Adagolás?

Figyelt kérdés

#használat #adagolás #nátrium-perkarnonát
2014. márc. 3. 16:57
 1/9 anonim válasza:
Hol lehet vásárolni?Milyen néven található?Te hol veszed kérdező?
2014. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Már több helyen is vásároltam. Először egy budapesti, legutóbb pedig egy dunántúli üzletben vettem és volt már olyan is, hogy webshopon keresztül rendeltünk ilyen terméket (www.zoldbolt.hu).

A neve nátrium-perkarbonát, másként „folttisztító só”.

A csomagolásán fel van tüntetve rengeteg dolog, csak éppen az adagolás (hány literhez hány evőkanál?) és az ajánlott hőfok nincs!

A neten rengeteg helyen olvastam a nátrium-perkarbonátról és sokan forró vízben javasolják a használatát, mások szerint ellenkezőleg, éppen alacsony hőfokon kell használni, áztatni kell. És én már mindenhogy próbáltam is...

Úgy tárolom, hogy levegő ne érje a nátrium-perkarbonátot, simítózáras zacskóban van, a levegőt kipréselem bezárás előtt a zacsiból és még egy zacsiba beleteszem, azzal pluszban rászorítom az előző tasakot, mivel nem ajánlott, hogy levegővel érintkezzen, ha jól tudom.

Aktív oxigénes fehérítőnek is szokták nevezni.

Folteltávolításra és fehérítésre hogyan kell használni?

2014. márc. 4. 10:01
 3/9 anonim válasza:
1-es vagyok!Tegnap olvasgattam róla,és azt írták hogy hideg vízben kell áztatni,használni!Megpróbálom megkeresni a cikket ami írt róla! :)
2014. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó! :-)
2014. márc. 7. 15:22
 5/9 Izéke01x válasza:
Dehogy hidegen! 60 fokon kezd működni. Ha 40 fokon mosol vagy áztatsz, akkor tegyél bele egy evőkanál ecetet is, hogy az oxigénfejlődés elinduljon, mert akkor aktív. Itt a cikk erről: [link]
2014. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 orsolyi válasza:

Kedves kérdező!

Tudtommal 40 fok fölött kezd el működni. Én csak fehérekhez használom, mert a sötéteket fakítja. Ja, és igazán csak a tiszta pamut anyagokhoz jó (de azokhoz kiváló) pl gyerekruhák, pamut fehér ágynemű stb. A kevert szálas anyagok szürkék maradnak optikai fehérítés (fehér/kékes festékanyag a fehérítőben) hiányában, nekem a fehérneműk mind szürkék egy kicsit, viszont a pamut dolgokra tökéletes megoldás. :)

2014. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 orsolyi válasza:
Ja, és szerintem legolcsóbban Pesten az Azúr vegyszerboltban lehet kapni (nártium perkarbonát néven) kilója azt hiszem 900.- (Cím: 1085 Budapest, József krt. 65.Tel: 06 1 327 0469 Nyitvatartás: Hétfő-Péntek: 8:00-17:00)
2014. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Ahogyan a hozzászólások tartalmából kivettem, különbözők a javaslataitok.

Az Azúrban vettem először én is a szert.

Orsolyi, azt még megírnád, hogy az adagolást te hogyan csinálod? Köszönöm!

2014. márc. 16. 10:11
 9/9 anonim ***** válasza:

A körúti Azúrban a legolcsóbb, a zöld boltokban kb. kétszer annyiért adják, pedig tök ugyanaz.

Ott mondták, hogy 60 foktól fejti ki a hatását. Fehér ruhák mellé javasolják ha pl. mosódióval mosol, mert abban nincsen fehérítőszer és egy idő után szürkülnek a ruhák, ha csak mosódiót használsz.

Folttiszításra színes ruhához is jó, nem szedi ki a színét. Én áztatni is szoktam és utána a mosáshoz is teszek.

2014. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!