Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Igaz az, hogy ha meleg vízzel...

Igaz az, hogy ha meleg vízzel mosogatok, akkor hamarabb megszárad az edény?

Figyelt kérdés
Én majdnem mindent hideg vízzel mosogatok el, csak az olajos dolgokat meleg vízzel. Spórolási szempontok miatt. Anyukám szerint ha meleg vízzel mosogatnék, akkor hamarabb megszáradna az edény. Szerintetek kinek van igaza?

2014. márc. 4. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz.Én ha csak azt nézem,hogy a mosogatógépnél,ha 40 fok van már benne és kinyitom,kb.2-3 percig vizes az edény,mert elpárolog róla.
2014. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az hagyján, de ha meleg vízzel mosogatnál, akkor még a baktériumok is elpusztulnának (70 °C -ba beáztatod, kicsit hűl és utána tudsz mosogatni is)



amúgy alap fizika kb 5-6. osztály, melegebb folyadék jobban párolog (nagyon leegyszerűsítve)

2014. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen én is dolgoztam konyhán ott is szinte forró vizben kellett mosogatni.
2014. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hideg vizben kevesbe hatekony a mosogatas, es ezzel nem sokat sporolsz.
2014. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Meg fogom Anyukámnak mondani, hogy neki volt igaza!
2014. márc. 5. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!