Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bepenészedett ruhát hogy...

Bepenészedett ruhát hogy lehet kitisztítani?

Figyelt kérdés

Egy fekete pólóról van szó, rajta műanyag gyöngyökből rakott hímzéssel (ami nem szeretném, ha tönkremenne).

Fogalmam sincs, hogyan és miért, de teljesen belepte a penészgomba, de úgy teljesen (picit átterjedt a szekrényre és egy-két szomszédos ruhára is, de a szekrényből ki lett irtva a penész, az érintett ruhákból meg kijött sima mosással).


Van valami javaslat hogyan lehetne kitisztítani? Sima kímélő mosás (azon mosom a ruhákat) nem segített. Nagyon szeretem a pólómat, tudna valaki segíteni, hogy hogyan pucoljam ki anélkül, hogy a gyöngyök leszakadnának? Valami jó praktika, speciális mosószer vagy mosási beállítás?

Előre is köszönöm!



2014. márc. 13. 23:14
 1/5 anonim válasza:
na, erre én is kíváncsi lennék....
2014. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyöngyöset mindenképpen mosózsákban moss.

Van a Sanytolnak egy klórmentes fertőtlenítő mosószeradaléka, én a helyedben abba áztatnám be (jó meleg vízzel és némi mosószerrel) egy éjszakára, utána mosás, legalább 50 fokon (nézd meg a címkén, hogy mit bír az anyag, ha 40 fokot, akkor most az egyszer tutira ki fogja bírni az ötvenet :)).

2014. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Áztasd be ecetes vízbe...majd egy kímélő mosás, és megvan:)
2014. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a szódabikarbóna kiszedi a penész foltot, illetve a penészszagot is. Dörzsöld a nedves ruhába, hagyd állni, aztán úgy mosd ki. Ha gondolod, áztasd be meleg szódabikarbónás, vagy mosószódás vízbe. én lehet így csinálnám.
2014. márc. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, végigpróbálom őket!
2014. márc. 24. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!