Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Wc tetejét lecsukod vagy...

Wc tetejét lecsukod vagy nemcsukod le és miért?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Változó.

Mosógép mellett van,ha rápakolok valamit,előtte lecsukom,aztán úgy marad.

Sima használat után nem csukom le,ha wckefével is kell takaritani,akkor még az ülőke is felhajtva marad.

Így abból sincs semmi,hogy párom (ő a férfi,én a nő) teljesen felhajtva hagyja.

Csak egy mozdulat,nem csinálunk ebből ügyet.



Viszont majd ha lesz gyerekünk,akkor lehet még zár is lesz rajta,nehogy igyon belőle.

2014. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
73%

Lecsukom, mert a 1,5 éves kisfiam beledobál mindent :)

(Előtte nem csuktuk le.)

2014. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem csukom le.

Volt nekem is amikor kisebb volt a fiam hogy ezt-azt beledobott, de istenem, kiszedtem. Inni sose ivott belőle :)


Most viszont már hogy a wc-t használja a fiam, kifejezetten miatta se szeretem ha le van csukva, mert ha lecsukom akkor utána felnyitni "speciálisan" kell mert különben vissza csukódik.

2014. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Én lecsukom, mert a wc fürdőszobában van, és nem szeretem fürdés közben a wc illatosító illatát szagolgatni. Így is érződik de nem olyan intenzíven. Ha nem egy helységben lennének nem foglalkoznék vele.
2014. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel lecsukom, mert a feng-shui szerint ha felnyitva hagyom, akkor a csi kiáramlik a helyiségből...

A misztikát félretéve, nekem esztétikusabb lecsukva.

2014. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%
Lecsukom mindig. Paraszt szokás felnyitva hagyni.
2014. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
Paraszt vagyok, mert nem csukom le, ez van. Nő vagyok és egyedül élek. Kellemetlem éjjel félálomban ráülni a wc-tetőre.. Ha nagy ritkán vendéget várok, lecsukom.
2014. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Férfi vagyok, sosem csukom le, az "ülőke" is mindig felhajtva marad, kivéve nagydolog után. Persze vita is van emiatt, de ezt kell szeretni.
2014. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lecsukom. Én is, és a férjem is. Így szoktuk meg. Valahogy esztétikusabb, mint felhajtva.
2014. márc. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

A WC nedves üzem. A nedvességnél mindig gyakoriak a gombák és bacik, nekik a puszta vízpára is "táptalaj". A fertőtlenítőszer sokmindent megold, de egyúttal az ember egészségét is gyengíti. Ezért (nálunk többen megfordulnak) mindig felhajtva hagyom az ülőkét is, hogy száraz legyen, lehetőleg soha ne párásodhasson be.

Nyilván nem túl esztétikus, vagy uras, de nekem ez a természetes. És gombás, bacis fertőséssel, mindeféle folyásokkal se öröm a dokihoz eljárni, akárcsak a feleslegesen sok tisztítószer okozta allergiákkal, ekcémákkal, sömörökkel harcolni. Nálam az egészség az első és minden esztétikai szempont csak ezután következik.

Másik dolog: így nincs lepisilva az ülőke ha férfiak vannak vendégségben és valakinek nagyon sürgős a dolga.

(Náluk az az alapeset, ha fel van hajtva az ülőke is.)

Utána meg vétkét takargatva szárazra törölgeti és a másik meg ül bele, - fertőtlenítés nélkül. Jobb a bajt megelőzni, a fertőzést meg elkerülni... :)

2014. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!