Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan fehéritsek otthon házilag?

Orchidea3 kérdése:

Hogyan fehéritsek otthon házilag?

Figyelt kérdés
a törlő ruhákat,ás a fehér zoknikat szeretném kifehériteni,de nem nagy sikerrel eddig. Clorox-ot használtam, de nem vagyok megelégedve és arra gondoltam,h házi praktikával próbálkoznék.az legalább vegyszermentes.

2014. márc. 18. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mosószódát használok. Több éves elszürkült konyhakendőket fehérített ki.
2014. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szódabikarbóna és kifőzés :)


Ha nem segít, akkor hypo.

2014. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nátrium-perkarbonát (nem neten rendelve duplájáért, hanem a körúti Azúrban véve) nagyon jó. Fehér aprószemcsés granulátum, 60 foktól fejti ki hatását. Színes ruhákból is kihozza a foltot és környezetbarát.

Én a gyerekeknek nem veszek fehér zoknit, csak tesire. Nem hagyja magán, átcseréli óra után. Ha mégis magán felejti, itthon rögtön lekapom róla. Igyekszem minden nap felmosni a lakásban, de a fehér zokni úgyis megtalál minden apró koszt, úgyhogy nem érdemes csak azt hordani. :)

A fenti szert és a mosószódát én is ajánlom. Esetleg áztani is érdemes előtte és korántsem biztos, hogy első alkalomra minden hófehér lesz. Lehet, hogy több mosás alkalmával kezded majd látni a javulást.

2014. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én legutóbb az ecet-citromlé-szódabikarbóna kombós áztatást próbáltam ki.

5 l langyos vízhez kell 1-1 dl citromlé és ecet, ebben egy teljes napon át áztatod, majd másnap hozzáadsz az áztatóvízhez 2-3 ek szódabikarbónát, ezzel is tovább áztatod 2-3 órán át, majd mosás.

Mikor kiveszed a vízből, még nem látni különbséget, de ha mosás után megszárad, szerintem egész jó! Én ingeken meg pólón próbáltam eddig ki, ott bevált, bár biztos függ a szövet típusától is. :)

2014. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! a mosószódát ki fogom próbálni.

nem csak fehériteni szeretnék hanem a törlőruhákból a foltokat kiszedni,arra is jó a mosószóda?

2014. márc. 26. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra a marhaepeszappan nagyon jó!
2014. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az mi?
2014. márc. 27. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!