Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » S. O. S. Mosás során elszínező...

S. O. S. Mosás során elszíneződött ruhát helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés

anyam a vegyes mosasba bedobta a kedvenc felsőm,mondván hogy világos mosást csinál (krém színű volt).....húslészíne lett ,helyre lehet hozni?:((

most meg öntött rá cloroxot gondolom azt se kellett volna ??

mi javíthatja meg a ruhám?



2014. márc. 30. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem kellett volna kloroxot öntnei rá, az fix.


Ha még nem késő, menj és vegyél mosó/színfogókendőt, és abból 2-3-al (ez rengeteg egy ruhára) egyedül mosd ki MEGFELELŐ mosószerrel a ruhát (tehát ha színes, akkor színeshez valóval, ha a fehér, akkor azzal). A mosókendő felfogja a kiengedett színeket, nem keveredik össze a ruhával.


Édesanyádnak is javasold, hogy a jövőben használjon azt, párszáz ft mindössze. A lidlben, aldiban is lehet kapni, meg persze a nagyáruházakban is.

2014. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A clorox-ot ráöntötte, onnantól vége a ruhának.

Esetleg vegyél valahol ruhafestéket, ha Nagyon fontos volt neked az a blúz, bár az sem garantálja, hogy ugyan Azt a színt kapja vissza.

2014. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
most szedtem ki a cloroxbol a velemenyek miatt..nagyon csúnya..:(
2014. márc. 30. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom már kivette a színét a klorox, így sok tennivaló sajnos nincs... :/
2014. márc. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

próbálkozzak ruhafestékkel?:( vagy az sem sülnie el jól? ki kell előbb fehéríteni a ruhát ..?

elég különleges színe volt ,talan a safari I-hez hasonlít leginkább...ezt az elnevezést láttam a ruhafesték színskálán ,bár picit világosabb kéne

2014. márc. 30. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod ruhafestékkel, de igen, ahhoz előbb ki kellene fehéríteni.


A másik, hogy mosógépben érdemes festeni, kádban/mosdókagylóban nem, mert úgy nem lesz egyenletes sajnos, csak ha órákon át folyamatosan kevergeted. Bár azután hogy édesanyád tönkretette a ruhádat szerintem a minimum, hogy megengedi, hogy fess a gépében. Annyi, hogy utána el kell indítani egy üres mosást, hogy a szín teljesen kijöjjön a gépből, és ne színezze be a ruhákat később.


A ruhafesték szintetikus anyagokat általában nem fog be. Szóval ha poliészter a felsőd, ne költsd rá a pénzt. Ha természetes anyag, vagy mesterségesen előállított természetes alapú (viszkóz), akkor működik.

2014. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném a tisztítóba, párszáz forintért befestik, ha tudják.
2014. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

03-30 14:02 ,ha ez van beleírva a ruhába: 80%viszkóz, 17%poliészter, 3%elasztán ---lehet festeni?

2014. ápr. 2. 22:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg be fogja fogni, de a szín nem lesz olyan intenzív. Legalábbis nekem ilyen tapasztalataim vannak vele. Elég alacsony benne a poliészter szerencsére. Meg egyébként is egy világos színt akarsz elérni, szóval én megpróbálnám.
2014. ápr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!