Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi időbe telik a tavaszi...

Mennyi időbe telik a tavaszi nagytakarítás? Szabit vegyek ki rá?

Figyelt kérdés
Más mennyi időt szán rá és mekkora a lakás? Én általában egy hétig csinálom részletekben, de most valahogy nem akarózik elkezdeni sem, úgy érzem, képtelen vagyok rá. Azt sem tudom, hol kezdjem és mikor, mert közben mindig van valami. Dolgozok, hétvégén meg ugye délelőtt főzés van, délután szülőkhöz megyünk, plusz, mosás, vasalás. Vegyek ki rá szabadságot? Vagy megoldhatom egy hétvége alatt úgy, hogy akkor pizzát eszünk és nem megyünk sehova?
2014. ápr. 3. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem pazarolnám erre a szabadságomat, az pihenésre való. A munka nem fog elszaladni megvár! Én is szakaszosan csinálom, 200 négyzetmétert kell kitakarítanom. Totyogóssal vagyok itthon ezért még neki sem fogtam, azt sem tudom hol és mikor kezdjem.. Vagy megfőzöl előre, vagy a pizza sem rossz, vagy esztek hideget. Haladj belülről kifelé, azaz a legtávolabbi részen kezd el. Vagy egy nap csak egy helységet takarítasz ki. Ha két hétig tart, akkor addig, ne görcsölj ezen.
2014. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egy nagy ecsettel és portörlő moppal szoktam kezdeni a csillárokkal. Azt ha leportalanítottam, akkor a függönyöket szedem le, és a karnisokat is megtisztogatom. Míg a függöny mosódik két tételben, addig letörölgetek. Majd bútorápolóval a bútorokat tisztítom meg, a valódi fából készülteket Opti méhviaszos tisztítószerrel, a bútorlaposokat, amin "tapéta" van Prontóval. Közben az ajtók üvegfelületeit és a tükröket ablaktisztító pumpással. Aztán kihordom a szőnyegeket és kiporolom. A padló és csempe felületeket felporszívózom, és felmosom. A függönyöket meghúzkodom a centrifugálás után és nedvesen (nem csöpögősen) vissza is teszem. Többsége kirugódik, csak kettőt kell gőzvasalóval fent megvasalni.

Aztán a lepergett szöszöket még egyszer összeporszívózom gyorsan és leterítem a szőnyegeket. Ezeket is átporszívózom, és átköltözök a konyhába és a vizesblokkokba, ahol valami fertőtlenítőt is tartalmaző pumpás tisztítószert szoktam használni a felületekre. Habot képez, aztán 5 perc behatás után kell leöblíteni és szárazra törölni.

Ez nálam 180 négyzetméteren 1 teljes nap. Utána már csak csip-csup, esténként is megoldható dolgok maradnak, például a réz és ezüst díszek sidolozása.

Szerencsére a férjem is szokott segíteni, ilyenkor a 4,5 éves gyerekkel ő megy el bevásárolni és egy kuktában vagy pörköltet, vagy toroskáposztát főznek ebédre, így azzal nem nekem kell ilyenkor foglalkozni...

2014. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát nekem fele ekkora a lakás, de sok apró dísz (falakon képek, polcokon tárgyak, sok könyv, cserepes növények, a bútorokon huzatok, terítők és még a lépcsőn is szőnyeg van.) Az idén még a padlást is ki kéne takarítanom. Reménytelennek tűnik, de valahogy erőt veszek magamon. Közben folyamatosan gondolkozom, hogy kéne egyszerűbbé tenni a lakást takarításügyileg. A sok dísztárgyból is jó lenne megszűntetni a zömét, de amiket kaptam gyerekeimtől, rokonoktól, nincs szívem eltenni vagy kidobni. De azt hiszem mennek egy dobozba a padlásra. Sajnos az is rossz, hogy minden bútort tologatni kell, nagy hangfalak vannak, a tv szekrény mögött meg vagy 20 kiló kábel. :(
2014. ápr. 4. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!