Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogy szervezitek a házimunk...

Ti hogy szervezitek a házimunkát, hogy hobbyra, pihenésre, szórakozásra is maradjon idő?

Figyelt kérdés

Annyi dolgom lenne, de ha folyton azokat csinálom, akkor nem marad időm szórakozni, kirándulni, festeni, kutyázni, zenélni, netezni, filmet nézni stb. Pedig vár a vasalni való, lenne felújitani való is a házon, de nagyon nehéz megszervezni. Itt van a listám mit kéne csinálni, de sokszor hagyom a francba, hogy tudjak olyan dolgokkal is törődni, ami meg engem tölt fel a szabadidőmben, és ne mindig csak a munka legyen. Ti hogy vagytok ezzel, hogy osztjátok be, hogy szervezitek? Én úgy érzem, hogy nekem túl sok a teendőm, és ha folyton azt csinálnám, akkor semmi olyan dologra nem maradna időm, amit én szeretek csinálni. Lehet én vagyok takaritás mániás, és rendszermániás, hogy minden tökéletes legyen, nem tudom, azért kérdezem, hogy más hogy osztja be a házimunkát.


Sokszor csak épp arra van energiám, vagy időm, hogy felporszivózzak, megfőzzek valami ebédet, és utána elmegyek kirándulni, vagy zenélek, mert olyanra is szeretnék időt forditani, ami kikapcsol. Közben zavar, hogy ott a sok vasalni való (amire pl sose marad időm, mindig halogatom) portörlés stb, de ha elkezdem, akkor sose hagyom abba a takaritást, és azt veszem észre, hogy megint nem csináltam semmi olyat ami nekem jó.


Anyukám arra nevelt, hogy csak akkor szabad pihenni, kikapcsolódni, ha MINDEN KÉSZ! de ennek sosincs vége, sosincs kész, mert mindig van valami szekrény amit nem néztem át, és ki kéne takaritani.


Hogy kell ezt szervezni, gondolni, hogy ne frusztráljon, ha marad fent munka?



2014. máj. 1. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit vasalsz annyit? Nekem kb. egy ruhámat se kell vasolni, kimosom, kiterítem és nem lesz gyűrőtt.

Amúgy meg heti 1x nagytakarítás, nagymosás. Főzés, ahogy sikerül.

2014. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt ismered?

[link]

Pont a kiégésmentes háztartásvezetésről szól.

2014. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok holmit felesleges kivasalni. Például ha már a szárítókötélre kisimítva, kirázva teszed a ruhát, nem lesz gyűrött, amikor megszárad.


Én egyedül a blúzokat, ingeket és ünnepi éles nadrágokat vasalom ki, minden más sima lesz a szekrényben, amikor szépen összehajtva teszem be.

2014. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!