Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A 2 mosogatási módszer közül...

A 2 mosogatási módszer közül melyik a hatékony? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval van egy lábas forró víz. Bedugom a csapot majd az egészet az edényekre, tányérokra, ételhordókra öntöm, majd abban mosogatok el. Amennyiben zsíros edények is voltak a csapban, a műanyagokon öblítés után is zsíros érzés marad - tapasztalatom szerint. Mivel csupa zsír volt a víz... Az én módszerem, hogy a csapot nem dugom be, de ugyanannyi vizet használok fel, semmivel se többet. Csak fokozatosan öntögetem az elmosni kívánt dolgokra. És nem zsíros meleg vízben ázik a 200 Ft-os műanyag tányér se. Ki melyikre szavaz? Légyszi segítsetek eldönteni egy vitát!
2014. máj. 7. 10:40
 1/8 Imola Ágnes ***** válasza:
73%

Mindkét variáns jó, de kicsit variálnám:

-az elsőnél nem raknám bele először csak a szinte teljesen tisztákat majd fokozatosan a szennyezettebbet, és a legvégén a legkoszosabbat.

- a másodiknál betenném a mosogatóba a szennyezettebb darabokat, és elkezdeném mosni a legtisztábbat, úgy, hogy annak a mosogatószeres vize ráfollyon a szennyezettre, így az is tisztul menet közben, mire a legkoszosabbhoz érek, már szinte az is tiszta.

2014. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elsővel egyetértek de tanácsot még adnék.műanyag zsíros tálakat dörzsivel most.le fog jönni a zsír.remélem segítettem
2014. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én módszerem: Szivacsra öntök egy adag mosogatószert (jófélét) és minden koszos edényt átdörzsölök vele gyorsan egymás után. (tisztábbakkal kezdem!). Utána pedig a folyó víz alatt leöblítem őket és mennek a szárítóra. De persze inkább a mosogatógépre szavazok, nekem a kisebb méretű van, fél tabletta elég bele.
2014. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két tálcába vizet engedek tele, majd fokozatosan mosogatok. Először a sima kávés, teás semmilyen dolgokat, a legvégén a zsírosokat, így nincs gond.
2014. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Zsíroldót használnék a helyedben,a makacs foltokra . Én mondjuk amíg nem volt mosogatógépem,folyóvízben mosogattam,mert szerintem az a leghigénikusabb.
2014. máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

E kettő módszer közül a második a hatékonyabb, mert a műanyagról nehéz lemosni a zsírt.

Az első módszerrel egészen biztos, hogy zsírréteg marad a műanyagon (tapasztalat).

Én folyó víz alatt mosogatok, de a zsíros műanyagedényeket külön átdörzsölöm mosogatószerrel és leforrázom, hogy leoldódjon róla a zsír.

2014. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Köszönöm a tanácsokat is, bár a kérdésem arra irányult, melyik módszer a "hibás". Mert tegnap volt egy nagyobb vita ebből. Páromnál mosogattam, ő bedugta a csapot és belepakolt, legfelülre a zsíros ételhordó, legalul a műanyagok. Én elmosogattam, majd ő öblített. Tényleg elmostam mindent, de nagyon leszúrt, hogy miért maradt zsírréteg a műanyagokon. Megkaptam, hogy én nem tudok mosogatni. Holott, én folyóvízzel szoktam. Logikus, hogy a műanyag a zsíros víztől zsíros tapintású marad, mégis megkaptam a magamét...
2014. máj. 7. 19:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó a jobb. De ha bedugjátok a mosogatót, a tisztább edényekkel, üvegpoharakkal kell kezdeni.
2014. máj. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!