Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogy tartotok rendet otthon?

Ti hogy tartotok rendet otthon?

Figyelt kérdés

Mert én ha kitakarítom a lakást kb. 2 nap és megint disznóól van következő hétvégére meg olyan még anyukámat se szívesen engedem be mert nagyon ciki.


Pár nap alatt mindenhol újra széthagyott ruhák földön, széken, ágyon.

A konyha sokszor úszik a mocsokban, kitakarítom szépen de pár nap és megint olyan és sose tudom hogy mikor lett megint olyan.


Ti hogy csináljátok hogy olyan maradjon mint amikor kitakarítottátok?


2014. máj. 24. 10:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%

Talán nem hagyom a földön a ruhákat...

Meg a konyhában elpakolom főzés közben, amit kell.

2014. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Bocs hogy meg mertem kérdezni.
2014. máj. 24. 11:11
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Erre mi mást lehetne mondani? Nem csak takarításkor kell pakolni, hanem mindig figyelni rá.
2014. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A szobámban sosincs igazi rend, de arra a szintre már vigyázok (már ha az vigyázás, hogy felakasztom a ruháim és néha elpakolom a füzeteimet).


A takarítás nem erősségem, de a konyha számomra fontos. Nálunk semmi perc alatt bepiszkolódik (sokat főzünk), úgyhogy gyakran letöröljük a munkapultot és ami még piszkos lesz. Ezt nem lehet máshogy, természetes, hogy folyton piszkolódik és takarítani kell... Másutt még ki lehet hagyni napokat, de egy gyakran használt konyhában nem. Ez van.

2014. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nem hagyunk szét semmilyen holmit. Ha valamit előveszünk, és már nincs rá szükség, azonnal visszarakjuk a helyére.

A konyhában már főzés közben is mosogatok, evés után azonnal.

Naponta felmosom a konyháét, a fürdőszobát, WC-t.

Így soha nincs rendetlenség, vagy kosz.

2014. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, anyáéknál sosem kellett semmit csinálnom, mióta külön lakom sokszor azt sem tudom mit kell csinálni mit hogy kell takarítani.
2014. máj. 24. 11:26
 7/22 anonim ***** válasza:

Szervezetten.


Nagytakarítás péntek: porszívózás, felmosás, üvegfelületek letörlése, fürdő-wc-mosdókagylók lemosása tisztítószerrel, csapoké is, konyhapult letörlése, főzőlap tisztítása tisztítószerrel, szárító és mosogató tisztítása, asztalok letörlése és egyéb felületek pl. tv állvány, éjjeli szekrény. A törölgetéseket csinálom persze elsőnek, aztán a porszívózást.

Mosogatógép, mosógép elindítása, utána teregetés, kipakolás.


Másnap: lehozom a ruhákat


Vasárnap vagy hétfő: megint megy a mosogatógép


Hétfő: "kis" takarítás, ilyenkor felporszívózunk mindenhol, de nincs felmosás, letöröljük az asztalokat és a konyhában a pultot, főzőlapot, mosogatót.


Ez elég arra, hogy úgymond csillogjon-villogjon minden :)

Van kis kézi porszívónk, ha hétközben nagyon szúrja valami a szemünket, azzal végigmegyünk rajta.


+ ügyelünk a tisztaságra:

- koszos edényeket evés/főzés után leöblíteni, rögtön a mosogatógépbe állítani

- a szemetet nem gyűjtögetni hanem rögtön a megfelelő kukába (műanyag/papír/egyéb) dobni

- a mosdót minden fogmosás, fésülködés, stb. után gyorsan vízzel letörölni, hogy ne maradjon ott a kosz

- a kádat mindig szintén kimosni fürdés után gyorsan

- a levetett ruhákat vagy a szennyesbe rögtön, vagy ha még egyszer felvesszük őket, akkor az ágy melletti kosárba, nem szétdobálni.


Így :)

2014. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hu ennyi minden?

Máris elfáradtam :) de azt elmentem aztán végignézem többször aztán megpróbálom. Bár ha hulla fáradtan haza érkezem már nem megy csak a földre mindent dolog.

Köszönöm.

2014. máj. 24. 11:44
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha csak a szék karfájára teszed le a félbehajtott ruhákat, már rendezettebbnek tűnik, mintha a földre hánynád. Igénytelen vagy, ennyi legalább legyen benned. Én sem vagyok makulátlan, de a ruhák itt soha sincsenek a földön, pedig van két kisgyerekem is.
2014. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ja kérdező még annyi (a hosszú válaszos voltam), hogy a nagytakarítás 2-3 óra alatt megvan 100m2 körüli házban nálunk, a kicsi meg max 1 óra.


Azért tűnik soknak, mert részletesen írtam, hogy mit hogy csinálunk.


De ha ezt rendszerszerűen betartjuk, akkor flottul megy minden, és sosincs az az érzésem, hogy szalad a háztartás, én meg sosem érem utol (maximum nyaralás után, amikor a macskák itthon rendetlenkedtek egy hetet :)

2014. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!