Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elakadt a mosógépem dobja,...

Elakadt a mosógépem dobja, vagyis nehezen mozdul. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Egy Whirlpool felültöltős mosógépről lenne szó. 2 napja mostam vele legutóbb, akkor még semmiféle problémát nem észleltem. Ma egy ruhát akartam kicentrifugálni, és bár kissé furcsa hangokkal, de lement a program. A ruha kivétele után a mosógép belseje tele volt mocsokkal, és a dob elkezdett nagyon nehezen mozdulni. Egy beszorult tárgyra gyanakszom, bár nem tudom, ez hogyan lehetséges. Tud valaki tanácsot adni, hogy mit lehet vele kezdeni, esetleg hogyan szedhetném ki azt ami talán beleszorult?

2014. máj. 24. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi sajnos megvártuk, míg elakadt a következő mosás, szerintem te ne tedd. Ez már a szerelő dolga.
2014. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Több gond is lehet. Vagy rosszul csatoltad be a tetejét, és beleakadva felszakíthatta az üst alján levő fűtőbetétet, vagy bele került valami. Én azt szoktam csinálni, ha bele kerül valami az üstbe, hogy egy erős fényű elemes lámpával bevilágítok rátéve a dobra a lámpát, és egy lyukon mellette belenézek, és közben forgatom a dobot lassan. Van, hogy ki lehet pecázni a beleesett tárgyat, de lehet, hogy ki kell venni a dobot. Imátkozz, hogy ne legyen felszakítva a fűtőszál, mert az akár egy üst cserével is járhat, (főleg, ha műanyag az üst) azaz lehet, hogy vége a gépednek.
2014. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi eddig próbáltuk forgatni mindkét irányba, hol nehezebben megy, hol könnyebben. A dob teljesen biztos, hogy helyesen lett lezárva mosás előtt. A lámpával eddig nem láttunk meg semmit, csak azt, hogy a dob szépen végigsértette az őt körülvevő műanyag részt. :/
2014. máj. 24. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor valamit beszorult a dob és az üst közé vagy mégsem zártátok le a dobot rendesen. Dob ki aztán hibamegállapítás majd kitalálni mi olcsóbb javítás vagy új gép.
2014. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Továbbra is a beszorult tárgyra tippelnék,mert mindig körültekintően lezárjuk a dobot, és lezárt állapotban volt akkor is, mikor nagy nehezen kihalásztuk belőle a ruhadarabot. :)
2014. máj. 24. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a fürdőruhámból a mell részénél a merevítő jött ki és szorult be ami mosás közben elég érdekes hangot adott. Én szerencsére a végén sikeresen ki tudtam húzni mert még nem csúszott át teljesen a dobon. Úgyhogy lehet,hogy neked is átment a lyukon valami. Mindenképp szét kell szerelni.
2014. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot és a kommenteket! :) Remélem, hamarosan találok egy normális szerelőt és megoldódik a problémám.
2014. máj. 26. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!