Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A korondi fazekat rá lehet...

A korondi fazekat rá lehet tenni kerámialapos tűzhelyre?

Figyelt kérdés
Anyósomnak vettem ajándékba egy hatalmas korondi fazekat. Ezekről tudni kell, hogy mázas kerámia fazekak. Nem tudom pontosan, hogy kerámialapos tűzhelyre rá lehet-e tenni, mivel Anyósom töltött káposztát szeretne majd főzni benne. A piacon, ahol vettem, azt mondta az eladó, hogy fém alátétet kell alá rakni. De hol lehet ilyen alátétet kapni?
2014. jún. 22. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Semmilyen agyag edényt nem lehet a tűzre rakni. Még a római tálat is csak a sütőben lehet használni.

Korondon mióta készítenek fazekakat? Eddig csak tálakat, tányérokat, vázákat csináltak.

2014. jún. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Az nagyon nem igaz, hogy semmilyen kerámia edényt nem lehet a tűzre rakni!

Létezik speciális láng- és tűzálló agyag, az ebből készült edényeket lehet használni akár parázsban vagy nyílt lángon is. Viszont a korondi fazekak nem ilyen anyagból szoktak lenni(ha vöröses/barnás az edény alapszíne, akkor szinte biztos, hogy nem). Én csak sütőben javasolnám használni, a töltött káposzta ott is simán elkészül, és a fazék is biztosan kibírja. Egyébként fém alátétet nagyobb háztartási boltokban lehet kapni.

2014. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szertintem használd sütőben.


És 1. már nagyon rék gyártanak fazekakat is. Pontosabba a 16. századtól.

2014. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
*Szerintem
2014. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha mázas, sem tűzhelyen, sem sütőben nem javasolom a használatát.
2014. jún. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!