Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gumis, szivacsos ablaklehúzó....

Gumis, szivacsos ablaklehúzó. Próbáltátok már? Jó? Csíkos lesz az ablak?

Figyelt kérdés

2014. júl. 21. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni, mert mindegyik más.
2014. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de hogyhogy mindegyik más? én egyfaját láttam minden üzletben, van rajta egy szivacs és egy gumi. A hagyományos papírtörlős, rongyos ablakpucoláshoz képest milyen? gyorsabb? csíkos lesz az ablak? Köszi
2014. júl. 22. 10:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb ez a lehúzós dolog, nekem is van. Hatalmas nagy ablakok vannak a lakásba, és pikk-pakk megvagyok vele. Nem lesz csíkos, csak jól nyomd rá az üvegre. és legyen nálad száraz rongy, vagy papírtörlő, ami lecsöpög, azt fel tudod gyorsan törölni.
2014. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fú de király, akkor veszek én is, kösziiiii. Amiatt gondoltam, mert az irodában is ilyennel takarítják a nagy ablakokat az ipari alpinisták, és egy lehúzás, és csillog villog. Mondjuk az ő cuccok gondolom "ipari", de az elv eszerint hasonló.
2014. júl. 25. 09:08
 5/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Bizony gyorsabb és szebb is az eredmény. A gumi része ne legyen ez az új szines gumi hanem a fekete. Az strapabíróbb. Nemrég vettem egyet ami kék műanyag nyélen kék gumi és fél év alatt elkopott a gumija. Meg vékony az a műanyag amiben a gumi csík van és ha kicsit is rányomom hajlik a két széle, ott nem is húz rendesen. Ha magas az ablakod van olyan amihez nyél is kapható, ez olyan módon csatlakozik mint a felmosók is. Amúgy nagyon gyors és szépen lehúzza ha a sarkoktól indulsz és kicsi átfedéssel haladsz. Csak nézd meg mit veszel.
2014. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
Hozzáteszem még hogy van ez a kék és alu is fekete gumival. Az alu régi és csúnya de szuper, a kék fulldesignos és morzsolódik már a gumija és ezért húzáskor átenged vizet (a gumin is).
2014. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a részletes választ:) így lehetetlen rosszat választanom:) Majd beszámolok az eredményről, már várom az ablakpucolást. Ilyen is ritkán van:)
2014. júl. 29. 12:04
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:

:)

Ja még a szélei. Ha a gumija kétoldalon nagyon kilóg ott hajlani is fog és nem lehet rányomni az üvegre, így vizet is hagy. Mint ez:

[link]


Ennyi elég neki csak hogy ne karcolja a keretet:

[link]


:) A szivacsosat is érdemes meggondolni. Először is nem fér bele rendesen egy átlagos vödörbe így egy mártás helyett vacakolni kell vele ha vizezed. Így:

http://www.youtube.com/watch?v=eyQwhG25p8E

ez vacakolás :P


Másik hogy ha bevizeztük a szivacsot és áthúztuk az ablakot nem lehet vele egyből lehúzni, mert csöpög. :) Legalábbis ha gyorsan dolgozunk vele és nem finomkodunk. Egy nagyon magas belvárosi szobában ami olyan 4m ott kell biztos nyél is, de én inkább két nyéllel és különtenném. Annyira nem drága és jobban lehet haladni vele. A lehúzónak az a jobb ha nem lucsog a víztől ezért a szivacsos sem a legjobb. Próbálj nézni valami ilyen ablak vizezőt: [link]


:D és egy kis érdekesség, nagyon nyomja a csajszibébi ügyes!

http://www.youtube.com/watch?v=2YfF8nh0DYE

2014. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:

majd meglátod mennyivel könnyebb

kíváncsi vagyok mit szólsz majd hozzá ;)

2014. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úristeeen, most néztem csak meg a videókat! Nagyon jóóóó!!!!:) Köszönöm ezt a nagyon részletes és hasznos választ!!! Elmondhatatlanul hálás vagyok!!!Tehát külön vizező és külön lehúzó, és ne lógjon túl a gumi. Oké, megjegyeztem.
2014. aug. 4. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!