Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet a WC kagyló alját...

Hogy lehet a WC kagyló alját úgy kitisztítani, hogy ismét vakítóan fehér legyen?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztem, a wc használt és az alja el van színeződve, inkább nem tippelnék mitől, sima domestos akármi nem viszi le azt a szennyeződést, van valami hatékony módszer?
2014. júl. 27. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell tippelned, vízkő. Nálunk 3 wc van a házban, és igényesek vagyunk a takarításra, de az alagsori wc (azt ritkán használjuk) beszíneződött. Leszedettem a férjemmel, sósavval (nagyon óvatosan kell vele bánni, veszélyes!!!) lemarattam róla a színeződést, és felraktuk újra. Pár év múlva ismét megismételtem..
2014. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2014. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Én nem használtam sósavat soha, nem is merném. Van viszont sósavas duck, én azzal néha telenyomom, mikor kezd csúnya lenni vagy egész éjszakára, vagy nappal néha akár órákra is. Nálunk a wc olyan, mint új korában,. De anno mikor a férjemhez költöztem akkor nagyon gáz volt a budija, azt is így takarítottam ki. Sósavas duck, tele nyomni vele a budit, rácsukni a tetőt, jóccakát, reggel megnéztem az eredményt, levitte. Ahol nem oda megint nyomtam, vártam, majd neki estem kefével. Az is csillogó lett. Anyósom egyszer jött hozzánk, el se hitte, hogy nem új a wc, nem hitte el, hogy ki lehet takarítani, mert ő látta és takarította előtte (míg be nem költöztem ő járt takarítani a fiához).


Anyukám is így csinálja. Ami rá van írva ezekre, hogy 5 percet hagyd hatni, az hülyeség, halottnak a csók. Jó gazdagon locsold be, hagyd úgy, majd ha valamikor eszedbe jut nézz rá. Vagy feküdj le aludni. Nekünk bevált így.

2014. júl. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
27%
Jo oreg, olcso megoldas: HYPO :)
2014. júl. 28. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Csavarj bele 1 citrom levét és hagy állni 1-2 órátm majd a citrom belsejével dörtsöld át, nekem lehozta a sárga csíkot.
2014. júl. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Az én tanácsom: ecet + só. Mondjuk nem tudom, hogy az "alja" kifejezés mit takar, mert lehet, hogy a vizet sem ártana belőle akkor kiszedni.


Ecetet ráöntöd, hagyod kicsit hatni, majd sót szórsz rá, és dörgölöd. Ez azért jó, mert a só ionrácsos, az ecet nem oldja fel, ezért kémiai hatáson kívül az apró szemcsékkel mechanikai hatást is tudsz kifejteni a felületre.


Mi így takarítottunk ki egy régi akváriumot, abban minden volt: vízkő, kövesedett alga, kövesedett penész. Utána a napfény hasra esett rajta.

2014. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Hiába pontoztak le, nekem az ecet pl. nem hozta le, de a citrom igen.
2014. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15.11 - az ecetsav erősebb sav, mint a citromsav.
2014. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy erősebb, de nekem nem hozta le a sárga vízkőfoltot, előszőr azzal próbálkoztam, és a citrom csodákat tett.
2014. júl. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Citromsavas vízkőoldóval szoktam azt a részt tisztítani.

Beleöntök pár decit, hagyom állni, aztán kefével dörzsi és tiszta lesz.


Ilyen: [link]

2014. aug. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!