Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kötelező rácsatlakozni a...

Diesel221 kérdése:

Kötelező rácsatlakozni a szennyvízcsatornára?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is hogy nem kötelező,mert ez is egy szolgáltatás mint a víz, a gáz stb.

2014. aug. 17. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nem, de akkor talajvédelmi (vagy valami hasonlóa neve) adót kell fizetni, ami a csatlakozási díj sokszorosa - szóval olcsóbb a csatornázásba beleszállni.
2014. aug. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
bizony, ha nem csatalkozol, a talajterhelési díj rohadt drága :(
2014. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"2003. évi LXXXIX. törvény a környezetterhelési díjról"

"11.§ (1) A talajterhelési díjfizetési kötelezettség azt a kibocsátót terheli, aki a műszakilag rendelkezésre álló közcsatornára nem köt rá és helyi vízgazdálkodási hatósági, illetve vízjogi engedélyezés hatálya alá tartozó szennyvízelhelyezést, ideértve az egyedi zárt szennyvíztározót is, alkalmaz. Amennyiben a közcsatornát év közben helyezik üzembe, a díjfizetési kötelezettség a kibocsátót a közcsatorna üzembe helyezését követő 90. naptól terheli.

"(3) A talajterhelési díj egységdíjának mértéke: 1 200 Ft/m3."

2014. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
72%

Van két lehetőséged van

szennyvízcsatorna

Nagyobb városokban kötelező a szennyvízcsatorna amelynek változó díja van.

szennyvízakna

Itt biztosítani kell egy helyett mely nem ereszti át a trutyit de itt csak a szippantás árát kell meg fizetned

2014. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező...viszont akkor talajterhelési adót kell fizetned.

Én úgy "kerültem ki",hogy csk évi pár m3 vezetékes vizet használok. Fúrattam kutat. Itt az Alföldön öt éve 1000 ft volt métere az 50-s nek. 57 méteren tökéletes minőségű víz van nálunk.

2014. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!