Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tisztítsam házilag a...

Hogyan tisztítsam házilag a mosógépet (bűztől, lerakódásoktól)?

Figyelt kérdés

Mosás után már sajnos nem érezhető az öblítő illata olyan mértékben, mint a mosógép újkorában. Olvastam, hogy a "bűzt" a lerakódások okozhatják. Elől töltős Indesit mosógépem van 6kg ruhára. Minden mosás után nyitva hagyom az ajtaját (+szárazra törlöm) és az adagolóját is (+gyakran kimosom). Mit tanácsoltok?

Mindenkinek előre köszönöm a válaszokat.


2014. szept. 12. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Ecettel mosd át, és öblítő helyett ecetet használj. Akkor nem lesz büdös sem a gép, sem a ruhák, és nem ie lesznek merevek a ruhák.

Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy a ruháknak legyen valamilyen illata, a szekrénybe tegyél közéjük valamilyen illatosítót.

2014. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a Lidl-ben szoktam venni mosógép tisztító folyadékot, piros flakonban van. Biztos más is árul, de ez bejött és olcsóbb is.

Ebből rongyra téve még a gumi részeket is át szoktam törölni.

Amúgy meg néha egy ecetes üresjárat is jót tesz nagyon.

2014. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értem az ecetmániásoktól azt, hogy merev lesz a ruha öblítőtől, 24 év alatt egyszer sem lett merev a ruha...
2014. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

OFF:

"Ecetet öblítő helyett" tanácsokat hanyagold, ha nem akarsz büdös és sprőd ruhákat. Kétszer kipróbáltam, két napig kellett szellőztetni, és újramostam a ruhákat.


Az öblítőt nem az ördög találta ki, hogy lehúzza az embereket, megvan a maga haszna, amit az ecet nem tud pótolni.


ON: Kipróbálhatod az ecetet kitakarításra, egy főzőprogrammal indítsd el a gépet, és egy liter ecetet öntsd bele. Én inkább szoktam venni mosógéptisztító-folyadékot, szerintem többet tud, mint az ecet.

2014. szept. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szinte bárhol(a tecsótól a Rossmann-ig) kapsz már mosogéptisztító folyadékot,azt próbáld meg.

Mi például az aldis mosogató(nem elírás)géptisztítót használjuk.

2014. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam sem vált be az ecet, se öblítésnél sem takarításnál.

Mosógépet havi 1x indítom el trisóval. Mindhárom részbe, arányosan elosztva, hosszú; 90 fokos programmal. Nekem ez bevált. Az ecetet korábban éreztem a ruhákon, eléggé érzékeny az orrom.

Ami ruhád büdi mosás után is, azt 2-3 h-ra áztatni érdemes szódabikarbónás vízben, utána géppel mosva. Lehet, ezt kell ismételni 3x, de utána illatosak lesznek.

Ha havi 1x átmosod trisóval a géped, akkor a lerakódás is eltűnik, nyugodtan használj öblítőt. Imádom az illatokat, nekem fontos, hogy intenzív illata legyen a ruháinknak. Próbáltam a mosódió+illóolaj vagy mosóparfüm opciót, az eceteset, hagyjuk. :)

2014. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!