Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy takarékosabb és hatásos...

Hogy takarékosabb és hatásos mosni?

Figyelt kérdés
Eddig 1 óra 14 perces programmal mostam, színeket különválogatva, de mindent 60 fokon. Jobb volna a ruhákat a jövőben 40 fokon, de hosszabb programmal mosni? Csak a törölközőket 60-on?
2014. szept. 20. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem kifejezetten foltos, koszos, akkor általában a ruhákat elég 40 fokon mosni. Ha beteg van a családban, akkor 60 fokon mosom az ő holmijait.

Ágyneműt 60 fokon mosok, törölközőket is.

Konyharuhát 60 fokon, és minden második mosásra 95 fokon.


Ne csak színek szerint válogass, anyag szerint is.

1:14 perc nem rövid program, nem is hosszú, pont jó.

2014. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az anyagokat hogyan válogassam szét?
2014. szept. 20. 22:33
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Én 40 fokon mosok mindent.

60 fok szerintem sok s ruháinknak. / póló,pulcsi ,fehérnemü stb /

2014. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Hármas: nem sok az, mert például a zsírfoltot, baktériumot nem tudod 40 fokkal kivenni.


Anyag szerint én külön veszem a selyem, illetve sportruhákat. A férjemnek vannak sportmezei, azok valamilyen hasonló anyagból vannak, azokat teljesen külön mosom.

2014. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem hosszú az 1,14-es program, pont jó. Felesleges hosszabb programon mosni.

A 60 fokot is túlzásnak találom a mindennapos ruhákhoz. Minek? Energia pocsékolás.

Egyedül a törcsiket, ágymenűket és a konyharuhákat mosom 60 fokon.


A zsírfoltok pedig 40 fokon is kijönnek, ha megfelelő mosóporral mosod.

2014. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

A legtakarékosabb az, ha veszel színfogó kendőt, ez beszívja a kiengedett színt. Én nem hittem benne, anyósomtól kaptam, nagyon tuti! Simán össze lehet vele mosni fehéret, feketét, színeset, a fehér fehér marad :)


Lidlben lehet pl. kapni, de szerintem mindenhol máshol is. Nem drága, és egy mosáshoz csak 2-3 kendő kell.


Normál ruhákat 40 fokon érdemes mosni, érzékenyeket 30 (selyem, szatén, chiffon, stb.), alsóneműt, zoknit, törölközőt, törlőkendőket, ágyneműt, köntöst 60 fokon.


De a színfogó kendő a lényeg, ha sok eltérő színű ruhád van, 2 mosásnyi áramot és vizet megspórolsz hetente. Az azért nem kevés.

2014. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

A színfogó kendővel nem spórolsz sokat, mert nem olcsó.

És egy idő után szürkébb a fehér színfogó kendővel is, az nem csodakendő. A nagyját felszedi, de nem mindent.

2014. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván kell néha fehér mosást csinálni, de nem heti 2, hanem 2 havonta egyszer.


A kendő egyáltalán nem drága, heti 2-3 mosás pluszban viszont az áram és víz tekintetében.

2014. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm, mindenkit felpontoztam, nem tudom ki pontozott le mindenkit...
2014. szept. 25. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!