Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet szagmentesíteni/bű...

Mivel lehet szagmentesíteni/bűzmentesíteni mélyhűtőt?

Figyelt kérdés

Kedves Háziasszonyok!


Van egy kombinált hűtőnk, mélyhűtő résszel. Elutaztunk pár napra, volt egy áramkimaradás, a hűtő kikapcsolt, a hús megromlott és írtózatos bűzre jöttünk haza. A hűtőt kimostuk többször ecetes vízzel, hosszú ideig szellőztettük, majd újraindítottuk és betettünk egy darab húst a mélyhűtő részbe. Két nap múlva, amikor kivettem a húst, kiderült, hogy teljesen átvette a romlott hús szagát. A hűtő tovább bűzlik, ha rácsukjuk az ajtót.


Mivel vehetném ki a bűzt? Valószínűleg a romlott hús teljesen átjárta a falait, szelőzzését.



2014. okt. 12. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikarbónával próbálkozz. Azzal mosd ki, minden kis szögletét, zugát. Én fogkefét használok a szűk helyeken. Kimosás és szárazra törlés után tálkán szétterítve tegyél még egy tasak szódabikarbónát legalább egy napra. Ha ez sem veszi el, akkor várj egy kicsit, hátha akad az enyémnél hatásosabb ötlet.
2014. okt. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A römítőgumit is jól átmostad ecettel? Abból is jöhet a bűz és a hűtő hátoldalán alul van egy kis tál, mibe az automata leolvasztós hűtőknél elvezeti a vizet, ezt is mosd ki, abban is lehet rossz szag.

Tegyél a hűtőbe egy éjszakára egy tál sót és bele citromszeleteket, egy másik tálba egy csomag szódabikarbónát, egy pohárba pedig ecetet, nekem ezek jól elveszik a hűtószagot.

2014. okt. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Az elözö tippek jók, de emellett a csomagolási technológiáddal sincs minden rendben, mert ennyi idö alatt a fagyasztóban nem veheti át semmi a szagot. Keress jobb müanyag zacskókat (ezeket csak egyszer használd, ne próbáld kimosni, mert úgysem lehet) vagy dobozokat .
2014. okt. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Próbáld áttörölni domestossal.

Én valahogy szkeptikus vagyok, hogy az ecet mindent lefertőtlenített.

A rekeszeket is jó alaposan mosd át.


így már én is jártam... Borzalom...

2014. okt. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket! Mindet kipróbálom, illetve már egy részét kipróbáltam. A gond, hogy nagyon erős a szag. A csomagolás: két új zacskóban volt, de lehet ez is kevés.
2014. okt. 12. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, furcsának tűnik, de próbálj meg egy dobozban macskaalmot belerakni, az elég jól elszívja a szagokat.
2014. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tegyél szódabikarbónát 1 tálkában a hűtőbe és a mélyhűtöbe is.
2014. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!