Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatószivacs-csere milyen...

Sztrecskó kérdése:

Mosogatószivacs-csere milyen időközönként normális?

Figyelt kérdés
Olyan családban nőttem fel, ahol még ezen is spóroltunk, ezért még akkor is használtunk egy szivacsot, ha az egyébként már undorító nyálkás volt. Nyilván érzem, hogy ez gáz, épp ezért szeretnék én változtatni ezen a saját családomban. Ti mennyi idő után cserélitek le?
2014. okt. 14. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
amikor kezd szétjönni az alja akkor cserélem vagy ha nagyon koszos lesz egy mosogatás után és nem jön ki belőle akkor is
2014. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Kb. hetente.. másfél hetente. Lidl-ben 110 Ft egy 10 db-os. Ez bele kell férjen. A wc után a mosogatószivacsban van a legtöbb bacilus.
2014. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Elég sűrűn cserélem, legalább két naponta, de ha pl nyers-húsos deszkát és tányért/edényt mosok el, akkor azt kidobom, és akkor is kidobom ha piszkos/ragacsos lesz az ételtől, ilyenkor nem érdekel, hogy aznap vettem elő, igaz volt olyan nap, hogy 2-3 szivacs is ment a szemétbe.
2014. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
2. vagyok. Ha pld. csipetkét vagy nokedlit csinálok..attól ragacsos lesz.. azt akkor is kidobom én is, ha aznap vettem elő..
2014. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most a párommal és az anyjával lakok. Mindig le vagyok cseszve hogy miért dobom ki a mosogatószivacsot. Nálunk ez mindig is fontos volt hogy ne egy hányadék szivaccsal mosogassuk már el azt a tányért amiből legközelebb enni szeretnénk. Azóta 2 szivacs van elől, felőlem mosogassanak a retkes szivaccsal de azokból a tányérokból nem eszek.
2014. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Általában hetente új szivacsot teszek ki. De amit épp használok azt ki szoktam áztatni Domesztos-os forró vízben, vagy berakom pár körre a mikróba fertőtleníteni.
2014. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően hetente cserélem. Aztán ha baleset éri, leesik, nyers tésztás lesz menthetetlenül, akkor kuka azonnal.
2014. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

No igen, a nyers tészta durva :) Nálam inkább zsíros lesz, azon legalább a forró víz segít.


Nos, természetesen akkor dobom ki, vagy fogom be alantasabb munkára a szivacsot, amikor ránézek és rondának találom. Elszíneződés még belefér a kettes számú szivacsnál (ilyenkor kell egy egyes számú, szebb), az a fura nyálkásság, ami ritkán, de előfordul, azonnali kukázást jelent... Normál esetben pedig egyszer eléri azt a pontot, hogy nem akarom mosogatásra használni. Fogalmam sincs, hogy néznek ki, nem egy mélyen tudatos cselekvés. Ha nem tetszik, kidobom/átminősítem, olcsó kis szivacs, 2-3 hét után igazán kidobhatok egyet (valami efféle lehet a gyakoriság, de a 2 alapszivacs mellett van egy teflon szivacsom - zsíros cuccok után könnyen kimosható - és egy nedvszívóbb majdnem cseppmentesen törlő szivacsom is).

2014. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem az a gond a ritka cserével, hogy "gáz", hanem az, hogy rendkívül egészségtelen és gusztustalan; arról nem beszélve, hogy egy zsíros, nyálkás szivaccsal nem is tudsz megtisztítani semmit, viszont mindenen végigkened vele a mocskot. Én mérettől függően maximum másfél-két hetente cserélem, ennyi idő alatt el is rongyolódik a dörzsrétege. Jó dolog spórolni, sokmindenen érdemes is, de a higiénia soha nem tartozott ezek közé.
2014. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ócska szivacsot veszek. Azzal csak a bútorokat törlöm le. A mosogató szivacsot hetente (vagy ha nagyon zsíros, sűrűbben) kifőzöm Hipós vízben. Így elég akkor cserélni, amikor már tönkre megy.

A tésztás tálat beáztatom, és először papírtörlővel kitörlöm, utána már nem lesz ragacsos a szivacs.

2014. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!