Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háztartási sósavat rakhatok...

Háztartási sósavat rakhatok csempére? Nagyon vízkőves és semmi nem hozza le. Hogy kell használni? Vastag sárga gumikesztyűt használjak? Soha nem próbáltam és félek a használatától.

Figyelt kérdés

2014. okt. 20. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meg fogja marni a csempét, ne használd.

Amit én használok vízkő ellen: ecet, Cillit. Lehet hogy nem azonnal szedi le, de ha rendszeresen használod, mindig kevesebb lesz rajta


Illetve a csempét minden zuhanyozás után lehúzzuk a vizet ablaklehúzóval.

2014. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rajta kell hagyni a vízkőoldót.

Lejön az.

2014. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
a fekete flakonos domestos tuti lehozza
2014. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lidl-ben kapható 300 Ft-os vízkő és rozsdaoldó gél. Kisebb flakonos, eddig nálam ez a verhetetlen.
2014. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
20%-os ecettel próbáltad már? az mégsem annyira drtasztikus mint a sósav. megpróbálhatod sósavval, de 1-2 percnél tovább ne hagyd rajta. nagyon mar. még a csempe lakkot is lemarja, utánna meg könnyebben csunya lesz a csempe.
2014. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A csempének nem lesz semmi baja (tapasztalat, végső esetben én is azt használom). Ellenben nem kell kémikusnak lenni és könnyen rájöhetünk, hogy a fugát viszont oldja! Tehát ha a fugára ráfolyik is és rajtahagyod, akkor lehet újra fugázni... szóval óvatosan.

klór tartalmú vegyszerekkel ne keverd, mert klórgáz szabadulhat fel ami halálos. egyébként nem kell tőle rettegni, csak odafigyeléssel kell használni (épp úgy mint a többi vegyszert)

2015. márc. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!