Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Papír Tesa-t ablakkeretről...

Papír Tesa-t ablakkeretről mivel lehet 3 nap után eltávolítani?

Figyelt kérdés
Nemrég kívülről színezték a házunkat és néhány ablakon rajtahagyták a papírragasztószalagot.Sajnos későn vettük észre és 3 nap múlva már egyáltalán nem jött le. A Tesa a redőny fehérre festett alumínium keretén van rajta, ezért nitrohigítót nem merek kipróbálni. Azon kívül már lakkbenzint, acetont és a kaparást is kipróbáltam , de nem jön le.Tudna vki segíteni?
2008. aug. 12. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg simán le kéne jönnie, Ha nem, jól meg kell áztatni, esetleg LABEL OFF sray-el, ami viszont drága! Nem lehet, hogy a rászáradt festék miatt nem jön le? Mert ezt még frissen kellene leszedni!
2008. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a Választ, de mi az a Label Off? Sajnos nem szedtük le azonnal a Tesat mert azt hittük az bármikor lejön és a nap rásütötte. A keretet nem mi festettük, így vettük, csak azért írtam meg ,hogy miről kéne leszedni a Tesát. Mert ahol csak simán a műanyag kereten hagyták rajta, pl. a hátsó kisablakon, onnan lejött.
2008. aug. 14. 14:25
 3/7 anonim válasza:
100%

Sajnos mi is így jártunk anno. Nagyon keserves volt a levakarása. Bevallom én pengével csináltam, de nagyon finoman kell ezt a műveletet végezni, mert durván össze lehet karistolni az üveget. Probáltam még alkohollal, és CIFFel is, több-kevesebb sikerrel.


Egyetlen ellenszer, hogy festés után azonnal le kell húzni.


Sok sikert.

2008. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A LABEL OFF:

[link]

Csak az a baj, hogy drága!

Az áztatás sem vált be?

2008. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még azért megpróbálnám hajszárítóval felforrósítani! A régi matricáknál (pl. autópálya matrica, Ilferro felirat) bevált, mert a melegtől meglágyul a ragasztó! Profik használhatnak hőlégfúvót is, de azzal nagyon óvatosan kell bánni!
2008. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Hajszárító, vagy hőlégfúvó !!! Szinte biztos, hogy ez lesz a jó megoldás.
2008. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 svob válasza:

Hátha valakinek még lesz ilyen problémája

Be kell fújni WD40-el, várni 20-30 percet és akkor le lehet húzni. Ha nagyon makacs akkor még egyszer lefújni és kis idő múlva le kell jönnie.

2023. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!