Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet a vasaló talpát...

Hogyan lehet a vasaló talpát letisztítani, ha ráégett a ruha?

Figyelt kérdés
Nem megfelelően állítottam be a hőfokot, így egy pillanat alatt odakapott a ruhára, de már rá is égett. Mindjárt próbáltam lehúzni egy másik anyagon, de csak töredéke jött le.

2014. nov. 3. 05:39
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Elöször melegítsd fel, de ne maxiumura, és utána újságpapíron (nem szikes képesújság) vagy durva vászonanyagon (farmer) addig vasald, amíg le tudod az egészet szedni.

Csak akkor jön le, ha annyira meleg a vasaló, hogy a ráégett (azaz megolvadt) anyag ismét félig-meddig felolvad.


Biztos írnak majd külöféle súrolós módszereket(mikrószálas kendö, dörzsiszivacs, acélgyapot, stb), amik "nem karcolják meg" a vasalót, de ilyen nincs, mert vagy a rágégett anyagot is dörzsöli meg a vasalót is, vagy egyiket sem.

Ha meg egyszer összekarcolódik, akkor utána minden rá fog égni és dobhatod ki.

2014. nov. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Trafó1 ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak igaza van, esetleg még a felpolírozás jöhet szóba ha tiszta fém a talpa.
2014. nov. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nitrohígítóval, némelyik műanyagot oldja.
2014. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Próbáld meg nitrohígítóval, némelyik műanyagot oldja."


Meg a vasaló talpán lévö bevonatot is, illetve a vasaló müanyag részeit is!

Hülyeséget ne írj, ha okosabbat nem tudsz.

2014. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ecetes sóval jött le, enyhén megmelegitettem a talpát.
2014. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ecetes só az az, ami teljesen tönkrevágja a vasaló talpát, utána már csak kidobni lehet.
2014. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem teljesen jó. Bár keramiatalpas, és még csak egyszer csináltam.
2014. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, aki válaszolt, még ha némelyik esetleg ellentmondásos is. Kipróbálom az elsőt, abból talán baj nem lehet..aztán folytatom a többi ötlettel.
2014. nov. 4. 04:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Az újságpapíros módszer, a nagyját leszedte. Az a kicsi pedig, ami maradt, az már nem zavart a vasalásban! Köszönöm a segítségeteket!
2014. nov. 9. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!