Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógél Vanish szappanból?...

Mosógél Vanish szappanból? Használja vki?

Figyelt kérdés

Mekkora mennyiségben készítettétek el? Olvastam 6, de 10 liter vízzel is 100 g szappanhoz.

Nem büdösödik be egy idő után? 10 liter mosógél nekem fél évre is elég, addig sem lesz baja?

Olvastam, hogy volt, aki úgy járt, hogy a szappan kicsapódott, a ruhákon is látszott, és a mosógép dobjában is, 40 fokon. Én is 40 fokon mosok, akkor erre nem jó?

Aki ezt írta egy fórumon, rendesen felfőzte, várt 1 napot, majd mixelte.

Nagyon olcsó megoldás lenne, de kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.



2014. dec. 2. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vanishből hanem flora szappanból (az is mosószappan, csak olcsóbb) főzök mosógélt vagy három hónapja.

Én 6 dk szappan, 30 dk mosószóda, 3 l víz receptet használok, nagyon kicsi munka megcsinálni és én ennél több gélt nem tárolgatok. Sokat mosok, naponta, így ez nekem elég egy hónapra kábé. Egy hónap alatt nem büdösödik be, az tuti.

Mixelni nem mixelem, csak használat előtt rázok rajta párat (egy literek vannak berakva másfél literes flakonokba) és így nem egynemű ugyan, hanem darabos, de a mosáskor szétolvad.

A ruhák tökéletesek, 40 fokon, abban nincs hiba, az öblítő anyaga is jóval intenzívebb, a ruhák is sokkal puhábbak, viszont a dobon eleinte valóban kicsapódott. Azóta fél ecet, fél öblítőt használok és nincs gond. Tudom van aki ecettel öblít simán és egy kis mosóparfümöt rak bele az illat miatt, biztos jó lehet az is de azt én még nem próbáltam, nem tudok nyilatkozni.

Gyapjú mosására ez a gél nem alkalmas!

2014. dec. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%
Hát én mikor Vanish szappannal dörzsöltem ki foltot egy felsőmből a színét is kiszedte. Ugyanis arra való. Biztos nem használnám pacsmagolt mosógélként!
2014. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!