Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a CALGON hatóanyaga? Mivel...

Mi a CALGON hatóanyaga? Mivel lehet hagyományos (olcsóbb) anyaggal helyettesíteni a mosógép kímélése, vízlágyítás, mosópor takarékosság érdekében? Jó-e a Trisó?

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Jó.Vízlágyító és zsíroldó.
2014. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell helyettesíteni,és Calgont is felesleges használni.A mosószerekben eleve van vízlágyító.Elég ha néha beindítasz 1 mosást citromsavval v. ecettel.
2014. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A Calgon egy nem létező problémára egy nem létező megoldás!!!

Szimpla só is lágyítja a vizet.

20 éve szerelek mosógépeket, de ami a reklámokban van, olyan a valóságban nincs!

2014. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nincs abban semmi különleges, csak a neve. Indítasz havonta egy üres 90 fokos mosást, másfél liter 20%-os ecettel, és meg van oldva a vízkőtelenítés. És még szagtalanít is. Plusz ha nagyon kemény a víz, (itt Hevesben eléggé az) a mosáshoz adsz mosószódát. Vízlágyítás szintén megoldva.
2014. dec. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még nem hallottad azt a szakállas vicce, ami valójában nem is vicc:


-Júlia az utóbbi 5 évben 153.400 Ft-it költött Calgon adalékra. Nem is vízköves mosógépének fűtőszála!

Ildikó mama ugyanakkor ezidőalatt 15.000 Ft-ért kicseréltete mosógépének kissé vízköves fűtőszálát.


Egyébként a valóság már ott tart, hogy egy mosógép eleve nem éri meg a 7 éves kort, vagyis a fűtőszál később megy tönkre mint maga a mosógép motorja, szerkezete. A többit meg fentebb leírták, hogy a mosóporok eleve tartalmaznak vízlágyítót, illetve az ecet stb tovább tisztítják az amúgyis kevésbé vízköves fűtőszálat.

2014. dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

megfelel a trisó vízlágyítónak. amellett jó zsíroldó és jó mosószer adalék is pluszba, több legyet ütsz egy csapásra. a lágy víz lényege, hogy jobban dolgozik a mosószer, kevesebb kell bele.

ecetes vízkőoldással ezt nem helyettesíted, csak a már meglévő vízkövet oldod fel, és használsz több mosószert a hatékonyság miatt, mert túl kemény a vized.

mosószerhez kevert vízlágyító a mosószer hatékonyságát növeli, de a nagyon kemény víz esetében megéri plusszba adagolni valamit


szimpla háztartási só nem igen lágyítja a vizet, ioncserélő gyantát regenerálja.

2014. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

A hatóanyagról a gyártó ennyit ír:

[link]

Szóval polikarboxilát...

Ha vászon, vagy pamutanyagot mosol, akkor tehetsz a mosóvízbe szódát is vagy trisót is. Fő a mértékletesség, ne sokat! Teáskanálnyit. Mindkettő a keménységet okozó kalcium és magnézium ionok számát csökkenti a mosóvízben.

Finom ruhákhoz, vagy gyapjúhoz, selyemhez ne használj szódát, vagy trisót, mert erősen lúgosítják a vizet és a finom anyagokat, gyapjút, selymet tönkreteszik. Ott inkább több mosószert adagolj, amiben úgyis van lágyító adalék...

2014. dec. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

A trisó, vagy a mosószóda tökéletesen használható.


Off

Nem tudom, hogy ki találta ki az ecetet vízkőoldásra, de adni kéne neki a szívlapáttal, az biztos.


Az ecetsav kábé a zuhanyozás/fürdés alatt képződő vízkőpöttyök eltávolítására alkalmas, legalábbis belátható idő és mennyiség alatt. Ezen túl maximum a nikkelezett fürdőszobaszerelvények tisztítására ajánlatos, mivel az ecetnél aggresszívabb savak az ilyen fémtárgyakat elszínezik.


Ha "rendes" vízkövet akar föleszedni az ember, akkor az ecetnél sokkal erősebb kell.

On

2014. dec. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

János mégis mire gondoltál ,háztartási sósav milyen arányban kéne. Az ecetes bohóckodás nekem is gyanús volt, én a vízpárlómat próbáltam ilyen módon kikövezni de egy óra alatt is csak a vékonyabb oldalfali kicsapódásokat szedte le . Meguntam és beleöntöttem vízkőoldót ami tükör fényesre leborotválta öt perc alatt .


A mosógépnél hogy kéne beönteni és meddig járatni hogy a fűtőszálat leszedje , nálunk is van egy 20 éves hajdú energomat szertintem egyszer nem volt vízkőtlenítve .

2014. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 10%-os erősségűre gondoltam. A hagyományos vízkőoldók legalábbis ilyen arányban tartalmazzák. A 20%-os olyan helyre való, ahol nem számít, hogy hogyan fog utána kinézni a cucc, vagy nagyon ellenálló felületek gyors tisztítására (pl. mosdókagylók, wc-csészék porcelánja, esetleg öregebb, de ép zománcú lábasok, ilyesmi)


Ami a mosógépeket illeti, ott azért egy kicsit bajban vagyok, mert járatni nem látom értelmét: a mosógép azzal kezdi, hogy megtölti magát vízzel (nagyonnagyon felhígul a cucc), aztán még melegíti is (a sósav hatékonysága a hőfok függvényében CSÖKKEN!), ráadásul az első vízcserénél leereszti az egész cumót a 'csába.

Esteleg azt tenném, hogy vagy szétszedem és időnként lefújom a kényes részeket, amíg a vízkő el nem tűnik, vagy egyszerűen feltankolom a mosógép belsejét a harmadáig 1-2%-os oldattal (1l 20%-os sósav+4l víz), és amíg meg nem tisztul úgy hagyom, időnként kézzel (kesztyűben!) fordítva egy kicsit a dobon.

Még valami! Felültöltős whirlpool-oknál a nyílással szembeni műanyag lapátot ki lehet venni. Ha ez megvan, azon a résen keresztül meg lehet szakérteni a fűtőszál állapotát.

2014. dec. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!