Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elektromos kazán pufferrel?

Elektromos kazán pufferrel?

Figyelt kérdés
Ráköthetek villanykazánt egy 1000literes puffertartályra amiből megy a padló és a radiátoros fűtésem?Arra tippelek hogy felesleges lenne,de egyéves a rendszer és nem akarom h a puffer ott álljon feleslegesen,megválni nem akarok tőle,na meg az átalakítás is egyszerűbb lenne.

2015. jan. 1. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

" Ráköthetek villanykazánt egy 1000literes puffertartályra amiből megy a padló és a radiátoros fűtésem? "


-természetesen ráköthetsz,

2015. jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ráköthetsz. Valóban kb. semmi értelme. De mesélj már, hogyhogy villanykazánod van? Lopod az áramot? :)
2015. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még csak gondolat szintjén van a dolog,lehet hogy veszek solár paneleket amik villanyt termelnek.E-ON-nak van ilyen solár programja,elgondolkodtató.Ha a havi villanyszámlát,kb 10ezer ft-ot a finanszírozásra költeném,és még termel is visszafele amit kifizet nekem az e-on,akkor szerintem jobb ez a megoldás mint a vegyes kazán,fa vágás meg minden szir-szar ami ezzel jár.De mondom,ez csak gondolati szinten van.
2015. jan. 1. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyenge gondolat! Voltál már az EON-nál, hogy mit fizet, és mibe kerül neked a telepítés? Privátban megírom a saját tapasztalatomat, ha gondolod! Ez drága hobbi, haszon semmi.
2015. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Érdekelne a véleményed,megköszönném.
2015. jan. 1. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Fehérvár a helyszin. Bekerülési költség cirka 2.300.000 Ft. Ebből van kb 120 négyzetméter napelem, és rengeteg saját munka, amit magam oldottam meg.


Oda-vissza mérő óra. Az EON 26Ft-ot fizet/ KWh, ha számlaképes vagyok. Ha én veszem tőlük, akkor 55Ft.

A hatékonysága erősen porfüggő, vagyis sűrűn kell lemosni. A tájolása sem megoldható tökéletesen, mert akkor mozgatható tartó kellene.

Vagyis nem adok el az eonnak, csak elhasználom a plusz energiát, mert így jobb nekem. Kb ennyi.

2015. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget és a választ.Egy kérdést megér.Kitöltöttem az ajánlatkérést,majd hívnak.Ha tényleg így van az nem olyan jó,de legalább ezzel is tisztában leszek.
2015. jan. 1. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!