Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kipróbáltam 3x az ecetes...

Kipróbáltam 3x az ecetes öblítést, de kicsit kemények lettek a ruhák, mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
1 dl almaecetet 1 dl vizzel + illóolajjal mostam, de kemények lettek a ruhák, és olyan rossz a tapintása is, kevés az ecet, és a viztől kemények, vagy sok az ecet és attól? állitólag puhává teszi a ruhákat, van egy 18 hós kisfiam, harisnyája nagyon dúrva lett, és a férjem boxer alsója is hasonlit egy karton papirhoz, be kell törni :D
2015. jan. 24. 10:16
 1/4 anonim válasza:
Lehet nálatok nagyon kemény a víz. Használsz valami vízlágyítót, vagy mosógolyót? Én sima ecet és deszt.víz keverékét használom Ahimsa mosóparfümmel (a kasmírviráhos nagyon fincsi) . Nekem nem kemények aruhák. Ha igen, akkor a vasalás segít valamennyit. Ja, és én mosòszódával mosok, nem tudom, az jelent e különbséget
2015. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én most a napokba fogok főzni mosógélt, reszelt vanish szappanból és mosószódából. kipróbáljuk, azzal nem lesz gond szerinte, de olvastam h akkor ecettel öblitsek h a lerakódott szappant feloldva. kisérletezek még az ecettel, csak az nemtudtam h kevés vagy sok ecettől vagy mindkettőtől keméyedhet-e a ruha. kisfiam vastag harisnyáján a talpa bolyhos volt és olyan érdes lett mintha kis kavicsos lenne.
2015. jan. 24. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez lett, nem mindenkinek jön be az ecetes öblítés.
2015. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felültöltős gépnél meg tudom oldani hogy utsó öblítésnél kikapcsolom a gépet, és ecetet öntök bele. 1 dl kevesebbet szoktam. Nem szokott kemény lenni a ruha. És a víz nagyon kemény nálunk is.

És ha csak lehet kiviszem a levegőre száradni. Ha csak jól átjárja a levegő, már a szaga is más teljes száradás után.

Lehet az is számít hol szárad, szobába, vagy a levegőn..

( Az öblítős tartájába nem tehetem valamiért nem akkor megy a gépbe a cucc amikor kellene. mosószert is a ruhára öntöm közvetlen ).

2015. máj. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!