Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Megfogta a Domestos a wc...

Megfogta a Domestos a wc ülőkét, hogy fehérítsem ki?

Figyelt kérdés
Eddig sima fürdőszobai tisztítószerrel takarítottam, nem volt gond, de most gondoltam egyet, és megborítottam Domestossal....Szép fehér műanyag ülőke, tök sárga lett ott, ahol ráfolyt. Ráadásul csíkokban, azokon a részeken, ahol töményen hozzáért a szer. Nagyon csúnya, olyan mintha tiszta pisi lenne. Ki tudom valahogy fehéríteni vajon?
2015. febr. 5. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicseréled másikra, rendbehozni nem lehet.
2015. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na ettől tartottam..... :\


Egyszer már jártam így egy testápolóval, attól lila lett a fenekem helyén. Csak gondoltam hátha van valakinek egy jó tippje.

2015. febr. 5. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
-esetleg öntsd le az egészet mégegyszer,de most már mindenütt,és szép egységes lesz újra XD
2015. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg fodrászati peroxiddal.
2015. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Peroxidot hol lehet kapni? Fodrászkellékesnél? Nem mattítja ki? Fényes műanyag az anyaga.


Besárgítani nem akarom az egészet hármas :-D még szarabbul nézne ki, akkor már festek rá valamit :)


Nem igaz, hogy ilyen hülyeségek miatt állandóan cserélgetni kell! Más elvan egy ülőkével 20 évet.... Bosszantó....

2015. febr. 5. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:

A peroxiddal tégy egy próbát egy kevésbé látható helyen, mondjuk az ülőke alsó részén.

Igen, fodrászkellékeket árusító üzletben érdemes érdeklődni.

2015. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A peroxidnak ugyanolyan hatása lesz, mint a Domestosnak. A Domestosban a nátrium-hypoklorit az oxidálószer, a peroxidban pedig a hidrogén-peroxid. Ezek úgy fertőtlenítenek, hogy oxidálnak. Azért lett sárga az ülőke, mert a domestos a műanyagban lévő fehér színező anyagot eloxidálta, mert töményen használtad. Nem javaslom a peroxidot, mert az is oxidál.

A WC kagylóra lehet töményen használni (mert az égetett mázas fajansz), de máskor a műanyag dolgokra a használati útmutatójában szereplő 1 vödör vízhez 1 dl töménységben használd csak!

2015. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem igaz, hogy ilyen hülyeségek miatt állandóan cserélgetni kell! Más elvan egy ülőkével 20 évet...."


Igen, ők már túl vannak néhány elcsúfított ülőkén :)

2015. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!